پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

اطلاعیه : جهت عضویت و مطالعه مطالب، به آدرس ghadiri1404@ در تلگرام، بپیوندید
محمد حسین قدیری ابیانه
فیلم معرفی قدیری ابیانه در کادر زیر:
Loading
پیوندها
پیوندهای روزانه
طبقه بندی موضوعی
محمد حسین قدیری ابیانه
آخرین نظرات

سه شنبه, ۱۶ دی ۱۳۹۳، ۰۳:۰۱ ب.ظ

۲

کتاب "نیمه پنهان مسیحیت" تألیف دکتر محمدحسن قدیری ابیانه در 166 صفحه به صورت تمام رنگی و در قطع پالتویی توسط بنیاد بعثت در دی ماه 1393 منتشر شد.

مرکز پخش: تهران خیابان سمیه بین شهید مفتح و فرصت شماره 173 تلفن: 88822374 ص.پ: 49611-15817 -قیمت: 60000 ریال

برای مشاهده و دانلود نسخه دیجیتالی کتاب اینجا را کلیک کنید و توجه داشته باشید که در قبال دانلود کتاب می بایست مبلغ 10000 ریال را به صندوق صدقات حضرت امام (ره) یا به مسجد محل تحویل فرمایید.

مقدمه و فهرست مطالب به شرح زیر است:

مقدمه

«إِنَّ فِی ذَلِکَ لآیَةً لِّقَوْمٍ یَعْقِلُونَ»:[1] در این‏، نشانۀ روشنى است براى جمعیّتى که اندیشه مى‏کنند!

استراتژی واتیکان از زبان جناب پاپ، رهبر کاتولیک­های جهان، در قبال ایران ترویج کلیساهای خانگی است.

آنها به روش­های مختلف در صدد جذب جوانان ایرانی هستند، البته این سیاست مختص ایران نیست، بلکه سیاستی همه‌جانبه در قبال اسلام و در راستای جنگ تمدن‌هاست.

این جنگ، از اشغال عراق، افغانستان و کشتار مسلمانان گرفته، تا تخریب مساجد و تجزیۀ کشورهای اسلامی اندونزی و سودان و حاکم‌کردن حکومت­های سکولار در کشورهای اسلامی و حمایت از اسرائیل و جنایاتش علیه مسلمانان و نیز ترغیب جوانان به پذیرش مسیحیت به عنوان پیش­شرط کسب ویزای اقامت در غرب و تحریف واقعیت اسلام و تبلیغ علیه آن را دربرمی­گیرد.

آنها مسیحیان را صلح­ طلب معرفی می­کنند؛ حال آنکه جنگ اول و دوم جهانی بین مسیحیان درگرفت و ده­ها میلیون نفر در این جنگ کشته شدند.

آنها خود را مخالف خشونت معرفی می­کنند؛ در حالی که به وحشی­ترین روش­های شکنجه برای ترویج مسیحیت روی آوردند. موزه­های شکنجه در غرب، ابزار و روش­های شکنجه­ های باورنکردنی به دست کشیشان و راهبه­ ها را به نمایش گذاشته­ اند.[2]

آنها خود را طرفدار  گسترش علم معرفی می­کنند؛ اما داستان محکومیت گالیله به اعدام توسط کلیسا به جرم کروی‎دانستن کرۀ زمین را همگان می­دانند.

اصولاً پیشرفت در غرب، نتیجه کنارزدن مذهب تحریف‌شده مسیحیت امروزی است و خود به آن اعتراف دارند.

 عده ­ای آزادی شهوت­رانی در غرب را دلیلی برای جذب جوانان غرب‌زده قرار می­ دهند؛ حال آنکه در مکتب مسیحیت رایج، حتی لذت‌بردن از روابط زناشویی امری مذموم است و این روابط فقط برای بقای نسل بشر مجاز شمرده شده است و لذا کشیشان و راهبه‌ها به بهانه اینکه به خدا نزدیک‌تر باشند، از ازدواج منع شده‌اند. حکم حجاب نیز در مسیحیت همچون حکم اسلام است و مطابق با اناجیل، زنان موظفند محجبه باشند و بی­حجابی موجود در غرب ربطی به مسیحیت ندارد، هرچند امروزه بسیاری از کشیشان خود غرق در فسادند.

دربارۀ درگیری واتیکان در سیاست­ های ضدمردمی، شاید گفته شود که اینها سیاست های قدیمی مسیحیان و واتیکان بوده است؛ لیکن واقعیت این است که امروزه هم سیاست همان است.

امروز پول­ های مسیحیان که به کلیساها اهدا می­ گردد، در بانک واتیکان جمع­ آوری و از جمله در کارخانجات تولید سلاح در آمریکا از جمله در کارخانجات لاکهید سرمایه ­گذاری می­شود؛ سلاح­ هایی که برای کشتار مردم و سلطه بر جهان به مصرف می‌رسد.

از زمان ظهور امپریالیسم آمریکا سیاست­ های واتیکان تحت تأثیر و نفوذ کاخ سفید بوده و در زمان هیتلر و موسولینی نیز واتیکان و کلیساهای آن حامی نازیسم و فاشیسم بوده­ اند و در زمان استعمار نیز کلاً کلیسا پیش­قراول و همراه استعمار در سلب آزادی و استقلال ملت­ها نقش اساسی ایفا کرده است. حتی پاپ فعلی نیز خود جزو سپاهیان هیتلر بوده و از آنها حمایت کرده است.

ممکن است گفته شود که اصل مسیحیت با آنچه مسیحیان و واتیکان و کلیساها در گذشته و حال انجام می‌دهند، متفاوت است.

موضوع این کتاب در مورد اصل مسیحیت از نظر دیدگاه­ ها و نه صرفاً عملکردهاست.

لذا در اینجا علاوه بر اشاراتی به فساد گستردۀ کشیشان و تجاوزهای آنها به کودکان که امروزه امری عادی و البته تیتر روزمره رسانه­ های غربی است، بر اصل مکتب مسیحیت اشاراتی داریم.

البته مسیح (ع)  از دیدگاه اسلام پیامبری اولوالعزم است و قرآن معجزات بیشتری نسبت به انجیل برای آن حضرت قائل است.

یک مسلمان نمی­ تواند مسیح (ع)را نفی کند و اصولاً اسلام ادامۀ مسیحیت راستین و در امتداد آن است؛ لیکن انجیل امروزۀ مسیحیان سال‌ها و در مواردی قرن‌ها پس از حضرت مسیح (ع)  به رشتۀ تحریر در آمده است؛ آن‌هم به زبان یونانی و در غرب؛ در حالی که زبان حضرت عیسی (ع) آرامی بوده و در فلسطین (خاورمیانه) می­ زیسته است و لذا تحریفات زیادی در آن صورت گرفته است.

در کتاب حاضر دیدگاه اسلام دربارۀ حضرت عیسی (ع) و مریم مقدس(س) و نیز نگاه مسیحیت جاری به آن حضرت مورد توجه و کاوش قرار گرفته و مقایسه­ ای است بین این دو.

این کتاب به حقایقی اشاره می­کند که معمولاً مبشران مسیحی از بیان آن در جوامع اسلامی پرهیز می­ کنند.

نگارنده در کتابی که تحت عنوان «این است اسلام» به زبان‌های اسپانیایی و انگلیسی نگاشته و به چاپ رسیده است، به موضوع مطرح در کتاب حاضر نیز پرداخته ­است. بزرگ کلیساهای شمال مکزیک آن کتاب را بسیار خطرناک ارزیابی کرده است؛ زیرا پرده‎ها را کنار می­زند و واقعیت اعتقادات آنان را برملا می‌کند و به تشریح دیدگاه­ های اسلامی- که با چهرۀ تحریف‌شده توسط آنان از اسلام تفاوت دارد- پرداخته است.

این کتاب به «دگماتیسم مذهبی» که مبنای ایمان مسیحی است، عواقب اعتقاد به سه‌خدایی، اعتراف به گناهان، مراسم خداخوری (عشای ربانی)، گناهکار دانستن نوزادان حتی در رحم مادر و فلسفۀ غسل تعمید، توهین­ هایی که در انجیل تحریف‌شده به حضرت مسیح (ع)  شده و اشکالات در عبادات آنها و امثال آن می‌پردازد.

لازم است ذکر شود که طرح این موضوعات در سخنرانی­ های نگارنده در غرب و ارائه منطق اسلام به زبانی ساده موجب شده بود که افراد زیادی به اسلام گرایش پیدا کنند.

امید است این کتاب پرده‌ها را از بخشی از حقایق کنار بزند و نه‌تنها مانع فریب‌خوردن افراد شود، بلکه پیروان ادیان مختلف و به‌ویژه مسیحیت را نیز به تفکر وادارد؛ تفکری که بر خلاف آموزه‌های کلیسا نه‌تنها گناه نیست، بلکه یک ساعت آن، مطابق با حدیث نبوی، از 70 سال عبادت بالاتر است.

نگارنده احترام وافری برای پیروان ادیان الهی و به‌ویژه برای مسیحیان قائل است و در این کتاب صرفاً به نقد و معرفی دیدگاه­ها با رعایت کمال احترام پرداخته است.

هرچند نقد باورهای مسیحیان خوشایند آنان نباشد و انتظار داشته باشند دگماتیسم مذهبی بر دیگران نیز حکم فرما باشد؛ لیکن همان‌طور که حضرت محمد (ص) فرموده­ است: «ما کسانی هستیم که در مورد دین خدا مباحثه می­کنیم».

نگارنده آمادگی خود را جهت مباحثه دربارۀ موضوعات فوق با مسیحیان اعلام می­دارد.

«... لَهُمُ الْبُشْرَى‏ فَبَشِّرْ عِبَادِالَّذِینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِکَ الَّذِینَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِکَ هُمْ أُوْلُواْ الْأَلْبَابِ»[3]:

... بر آنان مژده باد، پس بندگان مرا بشارت ده؛ آنان که سخن را با دقّت مى‏شنوند و بهترین آن را پیروى مى‏کنند، آنانند که خداوند هدایتشان نموده و آنانند همان خردمندان.

از بنیاد بعثت که به چاپ این کتاب اقدام کرد، بسیار سپاسگزارم.

قبلا کتابی را تحت عنوان «مسیحیت از واقعیت تا تحریف» نگاشتم که محتوایش با کتاب «نیمه پنهان مسیحیت» یکسان است لیکن نحوه تنظیم آن تفاوت دارد لذا این کتاب را با نام جدید منتشر می‌نمایم. در قسمت پایانی کتاب، سؤالات چهار جوابی طراحی شده است تا احیاناً در مسابقات کتابخوانی مورد بهره ­برداری قرار بگیرد.

توجه شما را به این کتاب جلب نموده، کمال تشکر خود را از کسانی دارد نظریات و نقدهای خویش را از طریق ایمیل ارسال دارند، ابراز می‌‌کند.

ضمناً نسخه دیجیتالی این کتاب به همراه طرح سؤالات و جدول پاسخ­ ها را می­توان از طریق سایت شخصی نگارنده دریافت نمود.

در نسخه دیجیتالی کتاب به منابع اصلی مطالب لینک داده شده است و با یک کلیک می‌توان منبع اصلی را ملاحظه نمود.

محمدحسن قدیری ابیانه

Mh.ghadiri@gmail.com

www.ghadiri.ir[1] . نمل، آیه 67.

[2] . تصاویر شکنجه در آخر کتاب آمده است.

[3] . زمر، آیات 17-18.فهرست مطالب کتاب

دربارۀ مؤلف... 9

مقدمه. 13

فصل اول.. 19

اسلام و تأیید وحی‌های پیش از اسلام. 22

آدم و حوا در قرآن.. 24

پیامبران (ع) در اسلام. 26

وظایف بشریت در قبال پیامبران.. 26

ابراهیم (ع)، پیامبر اسلام. 29

موسی (ع)، پیامبر اسلام. 31

فصل دوم. 35

مریم (س) و عیسی (ع) در اسلام. 36

مریم باکره (س) در اسلام. 37

ولادت عیسی (ع) 39

به سخن در آمدن عیسی (ع) از لحظۀ تولد. 40

عیسی (ع)، پیامبر اسلام. 43

احترام عیسی(ع)  به مریم (س) 48

فروتنی عیسی (ع) 50

معجزات مسیح (ع) 50

دربارۀ مصلوب‎ساختن عیسی (ع) 53

عیسی(ع)، در انجیل خود را «پیامبر» میخواند. 56

یهودیان، مسیحیان و مسلمانان.. 60

مسیحیان در قرآن.. 62

عروج عیسی (ع) به آسمان‌ها 64

پیامبران پس از عیسی (ع) 65

مقایسه مفهوم خدا 70

مقایسه ایمان در اسلام و مسیحیت... 74

مقایسۀ عیسی (ع) و مریم (س) در اسلام و مسیحیت... 77

مقایسۀ موضوع گناه ذاتی در دو دین.. 80

مقایسه ازدواج در اسلام و مسیحیت... 83

مقایسه زن در اسلام و فرهنگ اروپایی.. 85

مقایسه ایمان‌آوردن در ادیان.. 88

مقایسه وظایف در قبال پیامبران.. 89

فصل چهارم. 93

دگماتیسم مذهبی.. 94

دربارۀ تثلیت در قرآن.. 97

دربارۀ تثلیت در عهد عتیق.. 98

سه‌گانگی خدا 100

به تصویر کشیدن خدا 101

ترس مسیح (ع) از به صلیب کشیده‌شدن! 103

عدم ازدواج کشیشان.. 110

همجنسگرایی در بین کشیشان.. 111

رسوایی اخلاقی کشیش ملازم پاپ... 112

سوء استفاده جنسی از کودکان در کلیسای هلند. 114

لاپوشانی تجاوز به کودکان توسط پاپ قبلی.. 115

بخشش گناهان.. 118

فروش برزخ. 119

فروش جهنم. 120

خریدو فروش مناصب کلیسایی.. 120

واسطه ازدواج. 120

واسطه انسان با خدا 121

ورود به مسیحیت... 121

اطاعت پاپ گناهکار نیز واجب است... 121

سرمایه گذاری واتیکان در کارخانجات اسلحه‌سازی.. 124

کفربودن مسکونی‌دانستن آن سوی زمین!! 124

سرنوشت فرعون؛ آیتی برای بشریت... 130

مباحثه با راهبه ارتدکس.... 132

ملکه دانایی یا ملکه زیبایی! 140

فصل پنجم. 147

غرق‌آب مصنوعی که امروزه آمریکاییها در شکنجه به کار می‏گیرند، در قرون وسطی توسط کلیسا به کار گرفته میشد. 160

طرح پرسش‏های مربوط به کتاب... 161

۹۳/۱۰/۱۶

نظرات  (۲)

تجلی های حضرت مریم بر برنادت در جنوب فرانسه سال 1857 و بر سه کودک در فاطیمای پرتغال به سال 1917 را چگونه میشود تحلیل کرد؟، در حالی که در این ظهورها بانوی رویت شده تسبیح مزین به صلیب در دست دارد. معجزاتی و اتفاقات ماورایی هم گژارش شده.... خداوند چگونه چنین اجازه ایی برای تجلی به نفع یک دین منسوخ شده میدهد و باعث استحکام ایمان پیروانش میشود؟

پاسخ:
این روش کلیسا بوده که معجزاتی را متناسب با باورهای محل ابداع می کرده.
باسمه تعالی تشکر از سعی و تلاش شما در شناساندن حقیقت به انسانها، ان شاءالله موفق و در سایه امام زمان محفوظ باشید

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">