پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

اطلاعیه : جهت عضویت و مطالعه مطالب، به آدرس ghadiri1404@ در تلگرام، بپیوندید
محمد حسین قدیری ابیانه
فیلم معرفی قدیری ابیانه در کادر زیر:
Loading
پیوندها
پیوندهای روزانه
آخرین مطالب
طبقه بندی موضوعی
محمد حسین قدیری ابیانه
آخرین نظرات

پنجشنبه, ۳ اسفند ۱۳۹۱، ۰۶:۴۴ ب.ظ

۰

قدیری ابیانه: تلاش مذبوحانه دشمن برای القای بهارعربی به جای بیداری اسلامی

یزد - خبرگزاری مهر: کارشناس عالی امور استراتژیک وزارت امور خارجه گفت: تمدن بزرگ اسلامی اکنون در حال شکل گیری است و صاحبنظران معتقدند ایران رهبر این تمدن خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسن قدیری ابیانه، شامگاه چهارشنبه در کنگره بین المللی بیداری اسلامی و انتظار با موضوع "نقش رسانه در بیداری اسلامی" اظهار داشت: مصر مهمترین کشور در جهان عرب است و پیروزی مسلمانان در این کشور موج جدیدی را آغاز کرد، موجی که غربی ها به خوبی آن را احساس می کنند و از آن بیمناک هستند.

وی با اشاره به نقش اسلام در پیروزی انقلاب های منطقه و حتی جنگهای مسلمانان با صهیونیست های غاصب عنوان کرد: در طول سالیان گذشته اسرائیل هرگاه دست به تجاوزی می‌زد، پیروز میدان بود اما اکنون با وجود اینکه به سلاح های قوی تری مجهز شده، از حزب الله لبنان شکست های پی در پی و مفتضحانه ای خورده است.

قدیری ابیانه علت پیروزی مسلمین را جایگزینی اسلام گرایی به جای عرب گرایی و قوم گرایی دانست و افزود: از زمانی که مسلمانان لبنان، پرچم اسلام گرایی به دست گرفتند، جریان عوض شد زیرا اگر ایمان نباشد، هر فرد و نیروی مسلحی اول به دنبال حفظ جان خود و سپس به دنبال ضربه زدن به دیگران است اما پای دین که به میان بیاید، امثال حسین فهمیده‌های ما در جهان اسلام بسیار خواهند بود.

وی تاکید کرد: ایمان معادلات جنگ را به هم می ریزد و به همین دلیل است که غرب و اسرائیل از ایمان و دین می ترسند و می خواهند آن را خدشه دار کنند و حتی عنوان بیداری اسلامی را به هر نحوی تغییر می دهند.

قدیری ابیانه اظهار داشت: آنها اکنون نگران شکل گیری تمدن اسلامی اسلامی هستند و از آن بیشتر نگران رهبری ایران در این تمدن هستند زیرا می دانند که نبض اسلام در ایران و نبض ایران، ولایت فقیه است.

وی تصریح کرد: هر شخص در هر جایگاه و رده‌ای که باشد اگر ولایت را تضعیف کند، مورد حمایت غرب است حتی اگر به عنوان ارتباط با امام زمان(عج)، بگوید نیاز به ولایت فقیه ندارد.

قدیری ابیانه یادآور شد: دشمن برای تضعیف رهبری و اصل ولایت فقیه حاضر است هر هزینه ای را متقبل شود زیرا می داند که این هزینه فقط برای ایران نیست بلکه برای رهبر تمدن اسلامی و به عبارتی کل جهان اسلام است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در 10 سال آینده شرایط دنیا کاملا متحول می شود و دنیایی بدون اسرائیل و با موج تمدن اسلامی خواهیم داشت و درب های امکانات به روی ایران باز می شود، افزود: در این تحول همه باید نقش آفرین باشند.

قدیری ابیانه، نقش رسانه ها را در این میان خطیر و بسیار تاثیرگذار دانست و افزود: رسانه می‌تواند پیام ها را به مخاطبان در جهان منتقل کند و همه باید در این تحول عظیم به یک رسانه تبدیل شوند.

وی عنوان کرد: حتی یک زن خانه دار با تسلط بر زبان و اینترنت می تواند خانواده را به پایگاهی برای تبلیغ جهان اسلام تبدیل کند.

قدیری ابیانه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در آستانه انتخابات، رسانه های غرب تبلیغ می‌کنند مردم به فردی رای دهند که اهل سازش با آمریکا و غرب باشد، خاطرنشان کرد: مردم بدانند اگر به چنین فردی رای دهند، آغاز تحریم ها خواهد بود.

وی افزود: اگر دولتی تحت فشار، عقب بنشیند، سختی ها و فشارهایش دو چندان خواهد شد.

قدیری ابیانه تصریح کرد: آمریکا دیگر راه نجاتی برای پیشگیری از سقوط خود ندارد و تنها راه باقی مانده آن، تسلط و تصاحب نفت کل خاورمیانه است و برای تحقق این امر به هر ریسمانی چنگ می زند اما مسئولان ما باید آگاه باشند و برای مذاکره اشتیاق نشان ندهند.

محمدحسن قدیری ابیانه اظهار داشت: بر خلاف تصور و برنامه ریزی آمریکا، جهان پس از فروپاشی شوروی تک قطبی نشد بلکه با همه تهدیدها و قدرت نمایی ها، در نهایت دو فرهنگ باقی ماند، فرهنگ اسلام و لائیک.

وی افزود: اکنون تمدن بزرگ اسلامی در حال شکل گیری است و صاحب نظران معتقدند که ایران در مرکزیت جهان اسلام واقع شده و رهبر این تمدن خواهد بود اما از آنجا که منافع تمدن اسلامی با منافع غرب مغایر است، جنگ تمدن ها رخ داد.

رئیس بنیاد نخبگان جهان اسلام عنوان کرد: غرب منتظر تشکیل تمدن اسلامی ننشست و توطئه‌های بسیاری ترتیب داد که از آن جمله می‌توان به اشغال افغانستان، جنگ عراق، تجزیه برخی کشورهای اسلامی، طرح خاورمیانه بزرگ و ... اشاره کرد.

قدیری ابیانه با اشاره به ظرفیت های جهان اسلام یادآور شد: از اندونزی در شرق آسیا تا مراکش در غرب آفریقا، متعلق به جهان اسلام است و در این گستره همه معتقد به قرآن و اسلام هستند و می توانند با اتحاد، تمدن اسلامی را رقم بزنند.

وی ادامه داد: استراتژیست ها معتقدند که انقلاب اسلامی ایران، رهبر این تمدن اسلامی خواهند بود و به همین دلیل است که آمریکا و غرب در همه نقشه های خود، توطئه ای برای ایران دست و پا می کنند.

قدیری ابیانه از سوی دیگر به بحران غرب و آمریکا به عنوان سردمداران فرهنگ لائیک اشاره کرد و افزود: بحران های اخیر، آمریکا و غرب را به بدترین وضع موجود گرفتار کرده و وضعیت آنها از این پس بدتر نیز خواهد شد.

وی با اشاره به بحران اقتصادی به عنوان بخشی از گرفتاری‌های آمریکا و غرب عنوان کرد: بدهی فدرال آمریکا اکنون 16 برابر کل درآمد نفتی ایران در طول 34 سال گذشته است و این به جز بدهی شهرداری‌ها، افراد و ... است که نصف این میزان بدهی در طول پنج سال گذشته ایجاد شده است و این یعنی هر سال بیش از هزار میلیارد دلار به بدهی‌های آمریکا اضافه شده و هر آمریکایی با بیش از 70هزار دلار بدهی فدرال متولد می‌شود و اوضاع به طور قطع از این بدتر نیز خواهد شد.

وی ادامه داد: اروپا نیز نظیر همین گرفتاری‌ها را دارد که نمونه‌های آن در ایتالیا، انگلیس و ... قابل مشاهده است.

این کارشناس روابط بین‌الملل اظهار داشت: اسرائیل نیز با همین گرفتاری‌ها دست و پنجه نرم می‌کند به نحوی که CIA قبل از جنگ هشت روزه اسرائیل پیش‌بینی کرد که تا سال 2035 دیگر اسرائیلی وجود نخواهد داشت و جالب‌تر اینکه وزیر اسبق صهیونیست‌ها نیز اعلام کرده این قضیه کمتر از 10 سال دیگر به وقوع می‌پیوندد.

وی تصریح کرد: هر یک از انقلاب‌هایی که در جهان اسلام به پیروزی می‌رسد، صهیونیست‌ها که روزگاری شعار "از نیل تا فرات" را سر می‌دادند، ناامیدتر می‌شوند.

۹۱/۱۲/۰۳

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">