پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

اطلاعیه : جهت عضویت و مطالعه مطالب، به آدرس ghadiri1404@ در تلگرام، بپیوندید
محمد حسین قدیری ابیانه
فیلم معرفی قدیری ابیانه در کادر زیر:
Loading
پیوندها
پیوندهای روزانه
طبقه بندی موضوعی
محمد حسین قدیری ابیانه
آخرین نظرات

سه شنبه, ۲ اسفند ۱۳۹۰، ۰۸:۳۸ ق.ظ

۴

مواضع شفاف اینجانب در مورد جریان انحرافی

سه شنبه, ۲ اسفند ۱۳۹۰، ۰۸:۳۸ ق.ظ
ابعاد جدیدی از نمایش مجسمه های مستهجن ، پاسداری یا تاراج میراث فرهنگی؟

پاسخی به بیانیه سراسر کذب سازمان میراث فرهنگی پیرامون مجسمه های مستهجن -
6 تیر ماه 1390

... البته می دانستم که نمایان کردن عقبه فکری و طرز تفکر جریان انحرافی هزینه خواهد داشت و با وجود اینکه خود را آماده تهاجمات دروغین و ناجوانمردانه کرده بودم اما حقیقتا فکر نمی کردم با دروغ پردازی خود به این رسوایی خود دامن بزنند. از این پس نیز در صورت مشاهد دروغ های عجیب تر و حملات ناجوانمردانه و البته ناشیانه تر نیز تعجب نخواهم کرد!

متن کامل نامه :

روسای فعلی، سابق و اسبق سازمان میراث فرهنگی !

اطلاعیه ای که در پاسخ به درج خاطره ای در وبلاگ شخصیم درباره نمایش آثار مستهجن در خارج از کشور صادر کرده اید را مشاهده کردم.

متاسفانه شما در آن اطلاعیه نه تنها بابت این خیانت فرهنگی از مردم شریف و عفیف ایران عذرخواهی نکرده اید، بلکه برای توجیه اقدام زشت خود با دروغ گویی بی پروا آسمان و ریسمان بافته اید و مطالب و محاورات تماما کذبی را بیان کرده اید که نشان دهنده عدم پایبندی نویسندگان این اطلاعیه رسمی به اخلاق دینی و تعمد در دروغگویی است و متاسفانه به عنوان بدنه ای از دولت حتی در طرح دروغ های عجیب خود ملاحظه روابط دیپلماتیک را هم نکرده اید.

آقای احمد زاده، رییس فعلی سازمان میراث فرهنگی!

از آنجا که ظاهرا  به شدت جویای نام هستید، به شما توصیه می کنم بیش از این آخرت خود را فدای دنیای خود و دیگران نکنید. به عنوان رییس جدید سازمان میراث فرهنگی باید بیاموزید که یکی از میراث های فرهنگی ایرانیان نجابت و صداقت است که متاسفانه شیفتگان قدرت و مدعیان مکتب ایرانی آن را به فراموشی سپرده اند.

 

1 -  در جواب خود گفته اید که "مجسمه مورد ادعا یک مجسمه معمولی گلی به ابعاد حدود 30 سانتی‌متر است و به هیچ‌وجه قابل اهمیت نبود"

اولا بحث یک مجسمه مستهجن نبود بلکه حداقل 3 مجسمه مستهجن به نمایش گذاشته شده بود.

ثانیا ابعاد و جنس مجسمه ربطی به مستهجن بودن یا نبودن آن ندارد. مثلا اگر مجسمه گلی نبود و از طلا ساخته شده بود و یا بزرگ تر بود فرقی می کرد؟

ثالثا من در نوشته خود به ابعاد مجسمه ها و جنس آنها اشاره ای نداشتم و محل بحث من نبوده است.

حتما می دانید که از همین مجسمه ها، عکسهایی تمام صفحه در مطبوعات و رسانه های خارجی منتشر شد و خدشه ای به  کیان فرهنگی ایرانیان وارد کرد که جبران آن به سادگی ممکن نیست.

اگر واقعا مدعی هستید که این مجسمه ها مستهجن نیستند، عکس آنها را منتشر کنید و یا لااقل آن ها را در معرض نمایش خصوصی خبرنگاران قرار دهید!

2 -   در جای دیگری از بیانیه خود از قول من خطاب به حمید بقایی آورده اید :"این مکزیکی‌ها به سفارت می‌آیند و مسلمان می‌شوند و ما به آن‌ها هزار دلار آمریکا می‌پردازیم و هم اکنون چندین نفر را این‌گونه مسلمان کرده‌ام. شما هم مثلا یک میلیون دلار بدهید و در این کار خیر شرکت کنید!"

متاسفم که جایگاه سازمان میراث فرهنگی تا این حد نازل شده است که اینچنین بی پروا مجبور به طرح مسایلی سراسر دروغ در بیانیه رسمی خود می شوید و با این کار مرگ اخلاق در مدیریت ارشد سازمان را آشکارا اعلام می کنید.

حتی اگر پاداش دروغ هایی که منتشر کرده اید تمام ثروت دنیا باشد باز هم مطمئن باشید ارزش خود را به عنوان یک انسان نادیده گرفته اید.

اگرچه پاسخ گویی به این دروغ های سخیف را در شان خود نمی دانم ولی مجبورم برای دفاع از حیثیت تازه مسلمانان و تنویر افکار عمومی کشورمان به ناچار در این باره توضیحاتی را ارائه دهم:

در دوران ماموریتم در مکزیک به واسطه ارتباط خوبی که با دانشگاه ها، مدارس، مراکز فرهنگی، سندیکاها، سازمان های مردم نهاد، انجمن های نویسندگان و اهالی رسانه برقرار کرده بودم و تقریبا هر هفته به صورت پیاپی  برای سخنرانی دعوت شده و در صحبت هایم علاوه بر تبیین مواضع ایران به معرفی اسلام نیز می پرداختم. عمده کسانی که در این مدت مسلمان شدند در حاشیه همین سخنرانی ها و جلسات بحثی که پیرامون آن شکل می گرفت اسلام را انتخاب می کردند.

از میان تمام حدود سیصد نفری که در مکزیک مسلمان شدند، هیچ کس حتی یک دلار نیز دریافت نکرده است. حداکثر هدیه سفارت به کسانی که اسلام می آوردند، قرآنی به زبان اسپانیایی ، مهر خاکی، جانماز و سی دی و امثال اینها بوده است.

البته به اندیشمندانی که مسلمان می شدند علاوه بر اقلام گفته شده بعضا نمادهایی از آثار فرهنگی ایران هدیه می شد که جنبه مادی نداشت و مسلما مجموع هزینه همه آنها، از هزینه پوسترهایی که شما در استانداری فارس برای تقدیر و تشکر از خودتان چاپ می کردید کمتر است!

متاسفانه باید گفت که فقط دین فروشان می توانند فکر کنند که دین خریدنی است و لابد شما بر این باورید که شهید ادواردو آنیلی، وارث ثروت افسانه ای امپراتوری اقتصادی ایتالیا هم با دریافت پول مسلمان شده بود!

ادعای دروغ و سخیف شما،  توهین به همه کسانی است که در جامعه مسیحی با اذعان به حقانیت قرآن، اسلام را برگزیده اند و این در حالی است که در بین تازه مسلمانانی که خداوند رحمان توفیق معرفی اسلام به آنان را به من عنایت کرد، تعداد قابل توجهی از خبرنگارن، اساتید دانشگاه، و شخصیت های فرهنگی برجسته از جمله چند رییس دانشگاه به چشم می خورند.

3 - از آنجا که ممکن است ادعاهای کذب سازمان میراث فرهنگی در رسانه های خارجی نیز منعکس شود لازم می دانم نکته ای را یادآوری نمایم.

در اسلام بر عکس مسیحیت رایج که حتما مسیحی شدن باید به دست کشیشان صورت پذیرد، مسلمان شدن به بیان شهادتین توسط خود فرد صورت می گیرد و واسطه ای نیاز ندارد زیرا خداوند به همه چیز آگاه و شنوا و همه جا حاضر است و بنابر این در اسلام "مسلمان شدن" مطرح است و نه "مسلمان کردن" و طبیعتا اگر کسی داوطلب ورود به اسلام شود نیاز به واسطه و کسب اجازه از دیگری ندارد و خود می تواند با بیان اعتقادش به خدای واحد و پیامبری حضرت محمد (ص) مسلمان شود. این تفاوت را می توان در طلب توبه نیز مشاهده کرد. در اسلام توصیه شده، فرد در خلوت از خدای خویش طلب توبه کند و حق ندارد گناهان خود را نزد هیچکس بیان کند، حال آنکه در مسیحیت طلب بخشش نزد کشیش و با اقرار گناهان نزد وی انجام میشود.

 

4 -  باردیگر تاکید می کنم که تمام محاوره هایی که از قول آقای بقایی به اینجانب نسبت داده شده است دروغ محض است. و البته دروغگویی یک روال و تاکتیک این باند انحرافی است.

همین دیروز مدیرعامل بازداشت شده منطقه آزاد ارس و مدیر سابق کاخ موزه نیاوران گفت که شایعه کشف اسناد از کیف شاه در کاخ نیاوران با طراحی حمید بقایی برای انحراف افکار عمومی از سخنان جنجالی وی درباره ترکیه صورت گرفت.

من همواره به دنبال افزایش بودجه فعالیت های فرهنگی سفارت بوده ام و از هیچ کوششی در این رابطه فروگذار نکرده ام و همواره تاکید کرده ام که به هر اندازه در آمریکای لاتین برای تقویت جایگاه ایران و معرفی اسلام سرمایه گذاری شود باز هم کم است چرا که زمینه بسیار مساعد است.

به فضل الهی فعالیت های دیپلماتیک، فرهنگی و سیاسی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مکزیک آنچنان گسترده بود که مطابق با اسناد افشا شده ویکی لیکس، حتی رئیس جمهور مکزیک در ملاقات با رئیس سازمان ملی امنیت آمریکا، با توجه به تضعیف جایگاه آمریکا خواستار حضور پر رنگ تر آمریکا در آمریکای لاتین می شود و در همان ملاقات به  " فعالیت گسترده سفارت ایران در مکزیک" نیز اشاره می کند.

حال اینکه چرا یک معاونت رییس جمهور باید به خود اجازه دهد بدون ملاحظه روابط دیپلماتیک و به طرح دروغ ها و نشر اکاذیب بپردازد، بسیار جای سوال دارد.

 

5  -   در بیانیه خود پرسیده اید که چرا بعد از گذشت 4 سال این خاطره را در وبلاگ شخصی خود درج کرده ام؟

پاسخ واضح و روشن است! اولا معمولا خاطرات را پس از گذشت چند سال یا به مناسبت رویدادی خاص نقل می کنند. در این مورد نیز هم چند سال متداول سپری شده بود و هم به واسطه انتصاب جنجالی آقای ملک زاده به معاونت وزارت امور خارجه و از انجا که او به عنوان معاون وقت سازمان میراث فرهنگی در زمان ماجرای نمایش مجسمه های مستهجن مسئولیت داشت، لازم بود از ورود افرادی با چنین طرز تفکرهای معلومی جلوگیری شود.

ثانیا در همان زمان نیز با علم به اینکه با توجه به نفوذ آقای مشایی در دولت، درگیر شدن با ایشان می توانست به آینده کاری من لطمه بزند، گزارشهای لازم را به مقامات و نهاد های مسئول ارسال کردم و حتی به ارسال گزارش مکتوب از مجاری اداری نیز بسنده نکرده و شخصا گزارشی را در این رابطه به رییس جمهور رساندم. شما که اکنون معاون رییس جمهور شده اید و قطعا به ایشان دسترسی دارید، اگر از ایشان بپرسید حتما به شما خواهند گفت که گزارش نمایش آثار مستهجن توسط سازمان میراث فرهنگی را در همان زمان از من دریافت کرده اند.

 

6 -  بیانیه خود را با این جمله پایان داده اید که من بابت هزینه ها هنوز رسیدی به سازمان میراث فرهنگی ارائه نکرده ام.

با طرح این مساله نشان داده اید که به شدت خام و بی تجربه هستید.

اولا هیچ یک از مسئولان گذشته و حال میراث فرهنگی حتی یک ریال هم بودجه در اختیار سفارت قرار نداده اند که بخواهند منتظر فاکتور باشند!

ثانیا در مورد بودجه های سفارت هم بد نیست بدانید کسانی که تجربه مدیریت دولتی داشته باشند می دانند که برای هر خرجی سند مالی لازم است و لذا متاسفانه باید به اطلاع شما و کسانی که شما را جلو انداخته اند برسانم که با توجه به همین مساله، حتی برای خرید قند سفارت نیز فاکتور وجود دارد و قبل از پایان ماموریتم  در مکزیک به درخواست اینجانب حسابرسان وزارت خارجه به مکزیک آمدند و به طور کامل حسابرسی و تسویه حساب صورت گرفت.

7 - از آنجا که اطلاعیه سراسر دروغ سازمان میراث فرهنگی قطعا به سفارش مسئولان سابق آن سازمان و با تاکید و مهر تایید آنان بر نشر اکاذیب تهیه شده است حق شکایت از نشردهندگان اکاذیب را در هر مقامی که باشند برای خود محفوظ می دانم.

البته می دانستم که نمایان کردن عقبه فکری و طرز تفکر جریان انحرافی هزینه خواهد داشت و با وجود اینکه خود را آماده تهاجمات دروغین و ناجوانمردانه کرده بودم اما حقیقتا فکر نمی کردم با دروغ پردازی خود به این رسوایی خود دامن بزنند. از این پس نیز در صورت مشاهد دروغ های عجیب تر و حملات ناجوانمردانه و البته ناشیانه تر نیز تعجب نخواهم کرد!

8 -  امیدوارم جناب آقای احمدی نژاد شخصا دستور دهند تا مجسمه های مورد بحث را به وی نشان دهند تا روشن شود چه کسانی در این سالها بر مسند میراث مظلوم فرهنگی کشور نشسته اند.

البته من به شخصه با وجود همه دروغ سازی ها و فعالیت های غیر اخلاقی جریان انحرافی، هنوز هم امیدوارم دکتر احمدی نژاد با پاکسازی برخی اطرافیان ناصالح خود، مانع از تداوم تکرار اشتباه خواص مردود شود و اجازه ندهد دستاوردهای بی نظیر دولت نهم در عرصه سیاست خارجی بازیچه دست افراد مشکوک قرارگیرد و اگر حقایق بر وی آشکار شد، با بازگشت به مشی عدالتخواهانه و اصول گرایانه، بر حمایت بی چون و چرا از متخلفین پافشاری نکند.

امروز مردم آزاده در سراسر جهان، بیش از هر زمان دیگری به ایران چشم امید دوخته اند وتشنه اند تا مانند گذشته مواضع عزتمندانه و روشنگرانه امام راحل، رهبری عزیز و مردم مومن کشورمان را از زبان رییس جمهور بشنوند و شاهد از سرگیری فتوحات و ابتکارات دیپلماتیک او و شاهد پریشانی و آشفتگی بیشتر دشمنان بشریت باشند. ان شاء الله

روایت قدیری ابیانه از یک نمونه بی‌مبالاتی فرهنگی جریان نفوذی

ملک‌زاده از قول مشایی گفت در مورد مجسمه‌های مستهجن سخت‌گیری نکن

مجسمه‌ مبتذل در نمایشگاه ما به هیچ‌وجه اهمیتی نداشت!

 "کشف اسناد از کیف شاه " دروغ و طرح بقایی بود

۹۰/۱۲/۰۲

نظرات  (۴)

سلام. آقای دکتر
در سخنرانی شما در بهشهر بودم . احسنت بسیار زیبا بود. وما رو از واقعیات آگاه کردین. بیا بسیار تلاش کنیم.انشاالله
 سلام جناب آقای دکتر
چند روز پیش، قبل از انتخابات، یک جواب کوبنده برای نظر آقای علی اکبر زاهدی گذاشته بودم. چرا نظرم را نگذاشته اید؟ من ایشان را خوب می شناسم و خوب می دانستم که چه جوابی به ایشان باید بدهم.
خیلی از شما دلگیر شدم.
خدمت به خلق عبادت است انشا اله عبادتت موردقبول درگاه حق باشد. من هم حامی افرادخدمتگذارمردم مخصوصا آقای دکترقدیری ابیانه میباشم من اله التوفیق
۰۴ اسفند ۹۰ ، ۲۲:۳۷ علی اکبر زاهدی
 با سلام
من در دو نظرقبلیدرخواست مطرح کردن برنامه هایتان را کردم...

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">