پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

اطلاعیه : جهت عضویت و مطالعه مطالب، به آدرس ghadiri1404@ در تلگرام، بپیوندید
محمد حسین قدیری ابیانه
فیلم معرفی قدیری ابیانه در کادر زیر:
Loading
پیوندها
پیوندهای روزانه
طبقه بندی موضوعی
محمد حسین قدیری ابیانه
آخرین نظرات

دوشنبه, ۲۲ مهر ۱۳۹۲، ۰۸:۵۷ ب.ظ

۰

در مناظره دانشگاه شهید بهشتی:

محمد حسن قدیری ابیانه و صادق زیبا کلام عصر امروز در دانشگاه شهید بهشتی تهران مناظره و نظرات خود را قبال مساله مذاکره با آمریکا مطرح کردند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه باشگاه خبرنگاران، مناظره "محمدحسن قدیری ابیانه" و "صادق زیباکلام" حول محور مذاکره با آمریکا در ساعت 13 در دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.  گزارش تصویری

مناظره زیبا کلام و قدیری ابیانه در دانشگاه شهید بهشتی

در ابتدای مذاکره زیباکلام حول محور مذاکره با ایران گفت: شعار مرگ بر آمریکا به نفع ما نبوده و دشمنی با آمریکا ریشه در انقلاب و ادبیات ما دارد و متاثر از فرهنگ چپ‌گرای حاکم بر کشور است که به جریانات اسلام‌گرا نیز کشیده شده است.

این کارشناس علوم سیاسی به سخنانی از قدیری ابیانه اشاره کرد و ادامه داد: از نظر قدیری ابیانه آمریکا دشمنی را با ایران به دلیل اینکه جمهوری اسلامی کشوری مستقل و استقلال‌طلب است شروع کرده و به این علت است که ایران مورد غضب آمریکا قرار گرفته.

زیباکلام در این خصوص اذعان داشت: با این نظریه تنها سه کشور مستقل اعم از کره، کوبا و جمهوری اسلامی ایران در جهان وجود دارند و مابقی کشورها تحت سلطه آمریکا هستند.

وی افزود: اگر بخواهیم وقایع و جنایات گذشته آمریکا را مانند کودتای 28 مرداد توطئه در نظام انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی، حمله نظامی طبس، حکومت بنی‌صدر، سازمان مجاهدین و وقایع در اقلیت‌ها را مرور کنیم این بحث‌ها ما را به جایی نمی‌رساند.

وی ادامه داد: من این سوال را از قدیری ابیانه دارم که آیا دشمنی با آمریکا در این 34 سال نفعی برای ایران و آمریکا داشته است چراکه من در مقابل مواردی را بیان می‌کنم دشمنی به آمریکا تیشه به ریشه ایران در حوزه‌های مختلف اعم از تجارت، سیاست و بین‌الملل داشته باشد.

قدیری ابیانه در پاسخ به اظهارات زیباکلام گفت: آمریکایی‌ها همواره معتقد بودند ایرانی خوب ایرانی مرده است.

وی ادامه داد: آمریکا در زمان 8 سال دفاع مقدس از صدام دفاع کرد و سلاح کشتار جمعی را برای نابودی ایرانیان در دستشان قرار داد همچنین از تروریست‌ها حمایت کرد و اگر جلوتر بیاییم می‌بینیم آنان دانشمندان هسته‌ای را مورد ترور قرار دادند.

قدیری ابیانه تصریح کرد: آمریکا به دنبال کودتا بود و دنبال تجزیه کشور عزیزمان است.

این دیپلمات کشورمان به مذاکرات اخیر با آمریکا اشاره و تصریح کرد: اگر بر فرض مذاکرات به جایی برسد که آمریکا بتواند سفارتی در ایران تاسیس کند قطعا توطئه‌های گذشته را تکرار می‌کند و ما زمانی با آمریکا به نتیجه می‌رسیم که آن‌ها دست از توطئه علیه ایران بردارند و تحریم های ایران را حذف کند آن زمان است که می‌توانیم روابط را برقرار کنیم.

قدیری ابیانه به اقدامات سفارت‌های آمریکا اشاره و بیان کرد: تمام سفارت‌های آمریکا در کشورهای مختلف در حال جاسوسی‌اند حتی در کشورهایی که موافق با آمریکا عمل می‌کنند یعنی اگر آمریکا در کشور خود نیز سفارتی داشته باشد در آنجا کودتا می‌کنند.

وی ادامه داد: بنده معتقدم مسئله ما با آمریکا مسئله هسته‌ای نیست چراکه در زمان جنگ و 8 سال دفاع مقدس با اینکه ایران انرژی هسته‌ای نداشت اما مورد دشمنی آمریکا قرار گرفت.

زیباکلام در پاسخ به اظهارات قدیری ابیانه گفت: دشمنی با آمریکا و اصرار بر تداوم شعار مرگ بر آمریکا هیچ منفعتی برای منافع ملی ایران ندارد و مشکل اساسی همین‌جاست که این دستگاه و اظهارات کشور ما را به جایی نمی‌رساند.

وی ادامه داد: اگر ایران را در 34 سال گذشته با کشورهایی نظیر برزیل، آرژانتین، ترکیه، مالزی و امارات مقایسه کنیم می‌بینیم که این کشورها امروزه از نظر اقتصادی در چه جایگاهی قرار گرفته‌اند و ایران در کجای این رتبه‌بندی قرار دارد.

زیباکلام به گذشته کشور ایران اشاره کرد و افزود: در گذشته غایت آرزوی امارات این بود که به ایران بیایند و از شیراز دیدن کنند اما حال چگونه است باید دولت ایران پاسخگوی این سوال باشد.

این تحلیل‌گر سیاسی در پاسخ به سوالی که آمریکا ستیزی چرا به وجود آمد گفت: آمریکا ستیزی محصول تفکر و سیتره مارکسیستی است.

قدیری ابیانه در مقابل اظهارات زیباکلام گفت: مهم‌ترین دستاورد ایران پس از انقلاب اسلامی این بوده که طرفداران و حامیان آمریکا برسر کار نیستند.

وی با اشاره به دوران شاهنشاهی ایران و خروج شاه از ایران مطرح کرد: آمریکا به این دلیل شاه را از کرسی ریاست برکنار کرد که مهره‌ای سوخته برای آمریکا شده بود و آمریکا قصد داشت با خروج شاه و جایگزینی بختیار اهداف خود را در ایران پیاده کند.

این دیپلمات بیان کرد: میزان صادرات نفت در امارات به ازای هر یک نفر بیش از 80 سال صادرات نفت یک ایرانی در شرایط غیر تحریم است که بیش از عمر متوسط  (امید به زندگی) ایرانیها است و این را نباید فراموش کرد که امارات از نظر وسعت حدود یک بیستم کشور بزرگ ایران وسعت دارد.

وی گفت: طرفداری از آمریکا به دکان تبذیل شده است و اگر ریشه دشمنی آمریکا را نشناسیم هیچ وقت نمی‌توانیم به عمق مسئله پی ببریم.

قدیری ابیانه اظهار داشت: اگر تحریم‌های آمریکا به طور کامل از دوش ایران برداشته شود تنها 10 الی 15 درصد مشکلات اقتصادی ایران حل می‌شود همانطور که کشورهای اروپایی با اینکه تحت تحریم آمریکا نیستند اما دچار بحران ریاضت اقتصادی شدند.

وی تصریح کرد: ایران برای پیشرفت احتیاجی به آمریکا ندارد چراکه آمریکا کشوری است که برای جلوگیری از سقوط و بحران قصد تصرف نفت خاورمیانه را دارد و قطعا آمریکا در روابط با ایران به دنبال تجزیه و تسلط بر نفت کشورمان است چراکه استراتژی آن‌ها خشکاندن ریشه ایران به عنوان یک ملت است.

این دیپلمات کشورمان گفت: عمده مشکل اقتصادی ایران ناشی از وضعیت اقتصاد استراحتی آن است.

زیباکلام در پایان سخنان خودگفت: در قانون اساسی ایران تبصره‌ای تحت عنوان دشمنی با آمریکا وجود ندارد.

قدیری ابیانه نیز در پایان خاطرنشان کرد: منظور مرگ بر آمریکا مرگ بر ملتشان نیست بلکه همانطور که امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری نیز آن را خاطرنشان کردند منظور سیاست های استکباری دولتمردان آنها است. وی قصد آمریکا از رابطه با ایران را  تهدید منافع ملی ایران عنوان کرد.

۹۲/۰۷/۲۲

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">