پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

اطلاعیه : جهت عضویت و مطالعه مطالب، به آدرس ghadiri1404@ در تلگرام، بپیوندید
محمد حسین قدیری ابیانه
فیلم معرفی قدیری ابیانه در کادر زیر:
Loading
پیوندها
پیوندهای روزانه
طبقه بندی موضوعی
محمد حسین قدیری ابیانه
آخرین نظرات

چهارشنبه, ۱۶ فروردين ۱۳۹۱، ۱۲:۲۹ ب.ظ

۰

کشتن کودکان مسلمان برای امنیت اسرائیل واجب است.

چهارشنبه, ۱۶ فروردين ۱۳۹۱، ۱۲:۲۹ ب.ظ
اظهارات خاخام های یهودی به همراه تصاویر کودکان فسطینی به شهادت رسیده باید برای همه مردم جهان به عنوان بخشی از دیپلماسی عمومی ارسال گردد. به خبر زیر توجه فرمایید:

خاخام‌های یهودی:
در جدیدترین اظهارات ضد انسانی خاخام‌های یهودی در سرزمین های اشغالی، رئیس یکی از مدارس دینی یهودی رژیم صهیونیستی در کتابی با توجه احکام تورات و تلمود، کشتن هر انسان بی گناهی حتی نوزادن و اطفال به خصوص اعراب و مسلمانان را برای امنیت رژیم صهیونیستی واجب دانسته است.

به گزارش مشرق، در تازه‌ترین کتاب منتشر شده از سوی خاخام‌های یهودی در سرزمین های اشغالی، کشتن و نابود کردن هر انسانی که برای موجودیت رژیم صهیونیستی (اسرائیل) تهدید محسوب شود، جایز و لازم است.

بنابر محتوای کتاب عبری زبان "عقائد پادشاه" (תורת המלך) نوشته خاخام "اسحاق شاپیرا"[1] (יצחק שפירא) و خاخام "یوسف الیتصور"[2] (יוסף אליצור) که در 230 منتشر شده است، کشتن هر انسانی حتی اطفال و نوزاد انسان از ترس تهدید اسرائیل در آینده، برای امنیت اسرائیل و ساکنین آن نه تنها مذموم نیست بلکه جایز، لازم و مباح است.

 خاخام یوسف الیتصور


این کتاب در 6 فصل تدوین شده است و بنابر اظهارات نویسندگان آن، بر اساس آموزه‌های دین یهود نگارش شده است و هیچ تحریفی در آن وجود ندارد.
 اسحاق شاپیرا در جواب به اعتراض انتشار این کتاب می‌گوید: کتاب فوق خلاصه‌ای از آموزه‌های هالاخاه (הֲלָכָה) است و جنبه آموزشی دارد و هیچ تحریف در آن صورت نگرفته است.

(هلاخاه یا هلاخا): به مجموعه قوانین شریعت یهود گفته می‌شود، قوانینی که از تورات، تلمود و حاخام‌ها و همچین آداب و رسوم یهودیان ناشی می‌گردد.

خاخام اسحاق شاپیرا

فصل اول کتاب فوق، درباره حرام بودن و مباح بودن قتل یهودیان و غیر یهودیان بر اساس آموزه‌های هالاخاه است، نویسنده در این فصل با توجه به آموزه‌های کتاب مقدس در ابتدا می‌نویسد: "تو نباید کسی را بکشی" و این عبارت را خاص یهودیان عنوان می‌کند و می‌نویسد: نهی از کشتن تنها برای یهودیان گفته شده است و یک فرد یهودی نمی‌تواند یهودی دیگری را بکشد ولی یک یهودی می‌تواند غیر یهودی "گوئیم" (גוי) را بکشد و حتی یهودیان در بسیاری از موارد می‌بایست این قتل را انجام بدهند.

در فصل دوم کتاب با عنوان "کشتن غیر یهودی کسی که هفت قانون نوح را نقض کرده"، نویسنده تأکید می‌کند اگر یک غیر یهودی به یکی از هفت قانون فرزندان نوح (שבע מצוות בני) بی احترامی کرده و یا آن را نقض کرده است، می‌بایست کشته شود.

نویسنده در این فصل با منتسب کردن غیر یهودیان به فرزندان نوح می‌نویسد: خداوند فرزندان یهود را بواسطه تعهد خود و گوش کردن به فرامین آسمانی در مرتبه بسیار ارزشمندی نسبت به غیر یهودیان قرار داده است لکن فرزندان نوح و غیر یهودیان را در مرتبه پست و پایین‌تری قرار داده و سعادت آنها را در گرو تعهد به هفت فرمان و هدایت از سوی یهودیان قرار داده است، بنابر این هر شخص یهودی بدون نیاز به اجازه و حکمی می‌تواند غیر یهودی را به دلیل تخلف از یکی از هفت فرمان بکشد.


در فصل سوم و چهارم، نویسنده با مقایسه میان یهودیان و غیر یهودیان، میزان پایبندی آنها به اعتقادات خود و همچنین وضعیت آنها در حکم قتل را بررسی کرده و نتیجه می‌گیرد که یهودیان می‌توانند غیر یهودی را بکشند در حالکیه غیر یهودیان نیز می‌تواند غیر یهودی را بکشند پس کشتن غیر یهودی مشکلی ندارد.

در فصل پنجم کتاب با عنوان "کشتن غیر یهودیان در جنگ"، نویسنده کتاب بر این نکته تأکید می‌کند که کشتن غیر یهودیان تنها در میدان جنگ علیه اسرائیل تعریف نمی‌شود بلکه کسانی که سربازان دشمن را برای جنگیدن با اسرائیل تشویق می‌کنند و از این اقدام سربازان غیر یهودی رضایت دارند نیز باید کشته شوند.

نویسنده در ادامه فصل پنجم دامنه کشتار غیر یهودیان را وسیع‌تر کرده و می‌نویسد: کشتن کسانی که در جنگ شرکت نکرده‌اند نیز واجب است زیرا ممکن است این افراد در حال حاضر به دلیل صلح موقت اقدام به کناره گیری از جنگ بکنند ولی امکان دارد در آینده و بعد از زمان صلح، اقدام به جنگیدن با یهودیان بکنند، بنابر این این افراد اگر چه در جنگ شرکت نکرده‌اند ولی باید برای رفع خطر احتمالی آنها را بکشند.


نویسنده کتاب عقائد پادشاه می‌نویسد: هیچ راهی برای اصلاح غیر یهودیان وجود ندارد و حتی کسانی که در زمان طفولیت و یا نوجوانی با هفت قانون نوح آشنا نشده‌اند نیز باید بنابر عقل سلیم کشته شوند زیرا ممکن است بعد از آشنایی با هفت قانون نوح، از اجرای آن خودداری کنند بنابر این کشتن اطفال غیر یهودی نیز مباح و لازم است.

نویسنده در آخرین فصل کتاب با عنوان "هدف قرار دادن بی گناهان" کشتن غیر نظامیان یهودی را از وظایف سربازان یهودی دانسته و می‌نویسد: اسرائیل می‌بایست بنابر حق خود تمام فلسطینیان فارق از مرد و یا زن و حتی بدون توجه به سن  آنها اعم از بچه یا جوان و یا کهنسال را مورد هدف قرار داده و به قتل برساند.

نویسنده همچنین در انتهای فصل ششم می‌نویسد: اسرائیل می‌بایست غیر یهودیانی که در قلمرو سرزمین اسرائیل قرار دارند را مورد هدف قرار داده و بکشد حتی اگر این اشخاص گروگان و یا اسیر باشند و یا باید این افراد را مجبور به جنگ با دشمنان اسرائیل بکند و اگر این افراد از جنگیدن امتناع کرده و یا فرار کردند، آنها را مورد هدف قرار داده و بکشد.

اعتراض یهودیان سرزمین اشغالی به توقیف کتاب

 وبسایت خبری "یدیعوت آحارونوت" نوشت: بسیاری از ساکنین اسرائیل در حمایت از اظهارات خاخام "داو لیور" مبنی بر حقانیت کتاب عقائد پادشاه و همچنین اعتراض بر توقیف انتشار کتاب فوق به خیابان‌ها ریختند.

حمایت از انتشار کتاب عقائد پادشاه

از سوی دیگر، سران رژیم صهیونیستی در حالی کتاب فوق را افراطی معرفی می‌کنند که اکثریت خاخام‌های یهودی سرزمن اشغالی از کتاب فوق حمایت کرده و یا حاضر نشده‌اند علیه کتاب فوق اظهار نظری داشته باشند و تنها برخی از خاخام‌های یهودی همچون "عوادیا یوسف" و یا "یوسف شالوم الیاشیو" انتشار این کتاب را بازی با آتش معرفی کرده و هیچ حکمی علیه کتاب صادر نکرده‌اند.

حامیان کتاب عقائد پادشاه

خاخام داو لیور، خاخام "اسحاق گینسبورگ"، خاخام "یعقوب یوسف"، خاخام "زلمان گلدبرگ" تعدادی از خاخام‌های سرشناس یهودی در سرزمین اشغالی هستند که محتوای کتاب تئوری پادشاه را تأیید و تصدیق کرده‌اند و با توقیف انتشار این کتاب مخالفت کرده‌اند.

خاخام اسحاق گینسبورگ حامی کتاب عقائد پادشاه

در کنار حمایت حداکثری خاخام‌های یهودی در سرزمین اشغالی از کتاب عقائد پادشاه، از سال 2011 به عنوان یک کتاب آموزشی در دانشگاه عبری اورشلیم (بیت المقدس) تدریس و نقد شود.[1] - Yitzhak Shapira

[2] - Yosef Elitzur


۹۱/۰۱/۱۶

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">