پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

اطلاعیه : جهت عضویت و مطالعه مطالب، به آدرس ghadiri1404@ در تلگرام، بپیوندید
محمد حسین قدیری ابیانه
فیلم معرفی قدیری ابیانه در کادر زیر:
Loading
پیوندها
پیوندهای روزانه
طبقه بندی موضوعی
محمد حسین قدیری ابیانه
آخرین نظرات

يكشنبه, ۳۰ فروردين ۱۳۹۴، ۱۰:۴۰ ق.ظ

۵

//bayanbox.ir/view/5719263669665129169/%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D8%AA-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85.jpgدر سال‌های 1373 تا 1376 معاون دفتر رئیس جمهور در امور ارتباطات و تبلیغات دولت بودم و در همه برنامه‌ها، سفرها و دیدارها، آیت الله هاشمی رفسنجانی را همراهی می کردم.

در مراسم افتتاح سد 15 خرداد قم مرحوم حاج احمد آقا خمینی فرزند رشید امام خمینی (ره) هم شرکت کردند.

در نوفل لوشاتو در فرانسه حضوری او را دیده بودم.

چند بار هم در جماران به دیدار ایشان رفته بودم.

با دیدن او در مراسم افتتاحیه به وی پیوستم.

دو سه نفری کنار او بودند و او داشت از بیماری خود می گفت.

گفت: حالم مساعد نیست می دانم مشکلی دارم ولی آزمایشات چیزی نشان نداده است.

بحث رفت روی مسائل سیاسی. حاج احمد آقا با اشاره به سیاست ها و عملکرد آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: من تعجب می کنم چرا کسی جلو او نمی ایستد و اعتراض نمی کند و این سیاست ها را متوقف نمی نماید.

معلوم بود که حسابی از عملکرد و سیاست‌های وی ناراضی بود. البته فرصت نشد از او در این رابطه بپرسم.

آخرین باری که او را دیدم روی تخت بیمارستان بود در حالی که دچار مرگ مغزی شده بود ولی قلبش هنوز می‌تپید.

خدا رحمتش کند.

 حاج احمد آقا مکرراً بر حمایت از ولی فقیه و شخص آیت الله خامنه ای تأکید داشت و اطاعت از ایشان را شاخصه پیروی از امام خمینی (ره) عنوان می کرد.

یادم می آید آیت الله هاشمی رفسنحانی در یک مصاحبه تلویزیونی یک بار به دیدارش با امام خمینی (ره) اشاره کرد. امام بر تخت بیمارستان دراز کشیده بودند و دست هاشمی را می گیرند و رها نمی کنند و به او می فرمایند: از آیت الله خامنه ای جدا نشود.

حضرت امام (ره) در چند نوبت قبل از وقاتشان تأکید کرده بودند که آیت الله خامنه ای صلاحیت رهبری را دارند و مجلس خبرگان رهبری هم معظم له را به رهبری انتخاب کردند و چه انتخاب بجایی.

از آنجا که از حضرت امام (ره) در طول بستری در بیمارستان جماران به طور مستمر و 24 ساعته فیلمبرداری می شد، لذا احتمالا این صحنه دیدار آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضرت امام (ره) نیز فیلمبرداری شده است و در آرشیو موسسه نشر آثار امام (ره) وجود دارد.

 توضیح عکس: عکس قدیری ابیانه با مرحوم حاج احمد خمینی و حضرت امام (ره) در نوفل لوشاتو

۹۴/۰۱/۳۰

نظرات  (۵)

چقدر مسخره بود.
شاید صحبت حاج احمد اقا در مورد یک قضیه خاص بوده و شما الان دارید تعمیم به همه تصمیمات دولت ایشان می دهید. 
خصوصا که مخاطب ایشان اصلا اقای ابیانه نبوده و خود اقای ابیانه  هم مداره میگه که وسط صحبت ایشون با دیگران بوده که رسیده. 

پاسخ:
محمد حسن قدیری ابیانه در گفتگو با خانه خشتی؛ ابراز تأسف قدیری ابیانه از مواضع اخیر هاشمی رفسنجانی/عملکرد هاشمی رفسنجانی از فتنه ۸۸ تاکنون در مواردی مطلوب ارزیابی نمی شود

قدیری ابیانه گفت: عملکرد هاشمی رفسنجانی از فتنه ۸۸ تاکنون در مواردی مطلوب ارزیابی نمی شود و نقاط ضعف زیادی هم دارد.

محمد حسن قدیری ابیانه در گفت و گو با خبرنگار “خانه خشتی“، در توضیح آنچه توسط وب سایت وی تحت عنوان «خاطره ام از دعوت حاج احمد خمینی به مخالفت با سیاست های آیت الله هاشمی رفسنجانی» منتشر شده است، گفت: آن زمان فرصت نشد از حاج احمد آقا بپرسم به کدام سیاست هاشمی رفسنجانی انتقاد دارد تا بتوانم ارزیابی کنم که آیا این انتقاد به جا هست یا خیر.

این کارشناس علوم استراتژیک در ادامه اظهار کرد: آن زمان برداشت من از سیاست های آقای هاشمی رفسنجانی مثبت بود و از این حمایت و همکاری هم پشیمان نیستم.

وی علت ذکر این خاطره را با یادآوری این مطلب که پس از پایان دوره ریاست جمهوری هاشمی، مقام معظم رهبری فرمودند هیچ کس برای من هاشمی نمی شود، اعلام کرد و افزود: معتقدم افراد باید برای تیرهایی که به سمت رهبر شلیک می شود، سینه خود را سپر کنند؛ آن زمان چنین توقعی از هاشمی رفسنجانی نسبت به رهبری داشتم و برداشتم این بود که این کار را می کند و اگر هاشمی رفسنجانی سپر رهبری شود، من هم باید سپری برای او شوم و جلوی شلیک تیرها به سمت وی را بگیرم.

قدیری ابیانه-خانه خشتی (۵)

قدیری ابیانه در پاسخ به سوال خبرنگار “خانه خشتی” مبنی بر بیان علت مخالفت وی با مواضع کنونی هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: این من نیستم که خط عوض کردم، من هنوز هم از آن هاشمی حمایت می کنم؛ اما عملکرد هاشمی رفسنجانی از فتنه ۸۸ تاکنون در مواردی مطلوب ارزیابی نمی شود و نقاط ضعف زیادی هم دارد.

این کارشناس علوم استراتژیک با بیان اینکه آرزوی من این است که هاشمی رفسنجانی در امتداد رهبری حرکت و عمل کند، افزود: آرزو می کنم آقای هاشمی به توصیه حضرت امام (ره) به وی راجع به جدا نشدن از رهبری پای بند باشد، در همراهی با رهبری کوتاهی نکند و همان هاشمی باشد که امام و امت از او انتظار داشتند.

محمد حسن قدیری ابیانه با اشاره به صحبتی از هاشمی رفسنجانی، گفت: اگر هاشمی به این سخن خود، عمل کند خیلی خوب است؛ مثلا در جایی گفتند اگر اختلاف دیدگاهی با مقام معظم رهبری داشته باشم، با ایشان مطرح می کنم تا یکدیگر را قانع کنیم و اگر نتوانستم قانع شوم یا قانع کنم، بر من حجت تمام است چون ایشان رهبر است و باید اطاعت کنم.

وی در بیان معنای پیروی از ولایت گفت: قرار نیست همه مثل رهبر فکر کنند، اما باید همه مطیع او باشند.

قدیری ابیانه-خانه خشتی (۴)

کارشناس علوم استراتژیک با بیان اینکه برخی اعضای خانواده هاشمی رفسنجانی به وضوح مواضع ضد انقلابی گرفتند، افزود: هر چند آیت الله هاشمی مسئول مواضع فرزندانی که ازدواج کرده اند، نیست، اما می توانست در این موارد اعلام برائت کند، در حالی که چنین برائتی را مشاهده نکردم.

وی با تأکید بر اینکه من عادت ندارم مواضع افراد را بر اساس نگاه دیگران بسنجم، اضافه کرد: مواضع افراد را بر اساس عملکردشان می سنجم و ممکن است از برخی عملکردها دفاع یا از برخی انتقاد کنم.

این کارشناس علوم استراتژیک با ابراز تأسف گفت: چند سالی است که وی در برخی مواقع مواضعی اتخاذ می کند که دوستداران واقعی شان را آزرده و دشمنان نظام را خشنود می کنند.

قدیری ابیانه در پاسخ به کسانی که به وی می گویند چرا در رابطه با هاشمی خط عوض کردی، توضیح داد: خط من پیروی، اطاعت و حمایت از رهبری است و از هر کسی که در این خط عمل کند حمایت می کنم؛ اما اگر فردی خط عوض کند، قرار نیست از او حمایت کنم.

وی افزود: من با هر کسی که با ولایت و رهبری زاویه داشته باشد، زاویه خواهم داشت؛ معیارمن ولایت است که لازمه عمل به اسلام می باشد.

۰۲ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۷:۵۸ مـرگ بـر اصـلـاحـات آمـریـکـایـی
سد15خرداد قم نه سد15خرداد شهرستان دلیجان
گفت: حالم مساعد نیست می‌دانم مشکلی دارم ولی آزمایشات چیزی نشان نداده است،...
این تیکه خیلی جالب تر از اصل موضوعه.... تطهیر اذهان از....
سوتی خیلی جالبی بود
پاسخ:
اگر منظور شما تطهیر آقای هاشمی از دست داشتن در مرگ حاج احمد خمینی است. بنده سوتی ندادم بلکه عمدا به آن اشاره کردم تا اتهام بی اساسی که شایع شده بود برطرف شود.
این ظلم به آقای هاشمی بود که شایع شود در فوت حاج احمدآقا دست داشته است.
اگر ذکر این خاطره موجب تطهیر شده است خدا را شکر. چون اتهام ناجوانمردانه ای بود که در برخی از اذهان شکل گرفته بود.
دکتر قدیری ابیانه انسانی است که به واسطه لقمه حلال و شیر پاکی که خورده است، معنای شرافت و غیرت را بهتر از بعضی ها می‌فهمد
دکتر جان دمت گرم

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">