پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

اطلاعیه : جهت عضویت و مطالعه مطالب، به آدرس ghadiri1404@ در تلگرام، بپیوندید
محمد حسین قدیری ابیانه
فیلم معرفی قدیری ابیانه در کادر زیر:
Loading
پیوندها
پیوندهای روزانه
طبقه بندی موضوعی
محمد حسین قدیری ابیانه
آخرین نظرات
  • ۲۳ فروردين ۹۷، ۱۰:۵۸ - محمد جواد
    احسنت

دوشنبه, ۳ آبان ۱۳۹۵، ۰۶:۱۷ ب.ظ

۳

قدیری‌ابیانه در مناظره بررسی عملکرد دولت:

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1395/08/02/1395080221045303_PhotoL.jpg

کارشناس مسائل بین الملل گفت: من به دولت روحانی نه نمره رد می‌دهم نه قبولی، من نمره اخراج در انتخابات سال ۹۶را می‌دهم.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، محمدحسن قدیری ابیانه فعال سیاسی عصر امروز در مناظره بررسی عملکرد دولت یازدهم با عنوان «رد یا قبول» که به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشکده علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد، تصریح کرد: اینکه می‌گویند 98 درصد اصلاح‌طلبان رد صلاحیت شدند من پاسخ می‌دهم 98 درصد صلاحیت مسئولیت نداشتند.

قدیری ابیانه که مناظره خود را "با نام خداوند قوی تر از کدخدا" آغاز ادامه داد: اینکه می‌گویند "هاشمی رفسنجانی رد صلاحیت شد یعنی خط امام و امام رد صلاحیت شد" پس "اگر منتظری هم رد صلاحیت شد یعنی اسلام رد صلاحیت شده است". هر کسی پایبند ولایت فقیه نیست پایبند خط امام نیز نیست.

وی خطاب به محمد زارع فومنی یکی از شرکت‌کنندگان در مناظره گفت: شما هم به شیوه دولت عمل کرده‌اید که همه مشکلات را به دولت قبل مربوط می‌کنید. موضع من موضع دفاع از احمدی‌نژاد نیست ولی اگر آقای احمدی‌نژاد را با رابین‌هود مقایسه می‌کنید من دولت فعلی را با شخصیت کارتونی "گالیور" مقایسه می‌کنم که همیشه می‌گفت " من می دونم نمی شه".

فعال سیاسی اضافه کرد: کاشکی رئیس دولت یک سفری هم به مصر می‌رفت.مبارک هم با اسرائیل و هم با آمریکا رابطه داشت اما یک میلیون نفر از مردم پایتخت این کشور در گورستان زندگی می کنند. کشور پاکستان حتی پایگاه‌های خود را در اختیار آمریکا قرار داده اما 40 درصد مردم این کشور قضای حاجت خود را در فضای باز انجام می‌دهند. تا کی علامت غلط در همه چیز به مردم می‌دهید؟

سفیر سابق ایران در استرالیا و مکزیک که به خلوتی سخنرانی های رئیس جمهور قبلی و انبوه حاضرین در اجلاس اخیر سازمان ملل و حضور گسترده مدعوین اشاره داشت بیان داشت: تصویر سخنرانی آقای رئیس جمهور که مربوط به نشست سازمان ملل بود در خبرگزاری دولت مربوط به سال گذشته بود و امسال خیل یهم خلوط بود/. اینکه گفته شد آقای محسن رضایی در تلویزیون گفته است اگر برجام نمی‌شد به ایران حمله می‌کردند تحریف سخنان وی است. اینکه از آقای رحیمی به عنوان اختلاس‌گر بزرگ نام می‌برند ایشان تنها پنج میلیارد اختلاس کرده است و اکنون در زندان است. اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان به مبلغ 8 هزار میلیارد تومان، جریمه کرسنت 20میلیارد دلاری و دکل نفتی برده شده توسط پسر آقای مهاجرانی و فیش‌های نجومی در این دولت چه می‌شود؟

محمدحسن قدیری ابیانه خاطرنشان کرد: آقای نوبخت دریافت‌کننده‌های فیش‌های نجومی را ذخیره‌های نظام عنوان کردند. با این توصیف این دولت پر است از ذخیره‌های نظام. ویژگی یکی از مدیران بانکی این دولت سرخه‌ای بودن وی بود.  معاونین او هم سرخه‌ای بودند. آیا در این مملکت غیر از سرخه‌ای‌ها مدیر خوب نداریم؟

وی با تأکید بر اینکه چندین روزنامه و رسانه را دولت تلاش کرده ببندد، اظهار داشت: در مناظره سال 88 مگر آقای احمدی‌نژاد چه توهینی به موسوی کرد؟تنها یک کاغذ آچار را که عکس سه در چهار سیاه و سفید در بالای آن بود به خود او نشان داد و پرسید چرا بدون ضابطه همسر شما رئیس دانشگاه شهید بهشتی شده است؟ حالا ما هم می‌گوییم چرا بدون ضابطه برادر رئیس‌جمهور در مقطع دکترای شهید بهشتی پذیرش شده است؟

فعال سیاسی در مورد عملکرد دولت یازدهم در سیاست خارجی گفت: آقای روحانی قبل از انتخاب شدن به عنوان رئیس‌جمهور سیاست خارجی‌اش را خراب کرد. زمانی که او گفت چرخ کارخانه باید بچرخد به شرطی که چرخ های کارخانجات ما بچرخد اشتباه کرد. این یعنی برای اینکه چرخ کارخانجات ما بچرخد حاظریم گردش چرخ های سانتریفیوژها را متوقف کنیم. آمریکایی‌ها متوجه قضیه شدند و هیلاری کلینتون با سفر به کشورهای مختلف به دنبال تشدید تحریم‌ها رفت تا جلوی چرخش چرخ کارخانه های ما را بگیرند.

سفیر سابق ایران در استرالیا و مکزیک با تأکید بر اینکه چرخ سانتریفیوژهای ما برای به چرخش درآوردن چرخ اقتصاد باید بچرخد، تصریح کرد: مگر غیر از این است که برق تولید شده در نیروگاه هستهای توسط اورانیوم تولید شده با چرخش سانتریفیوژها برای کارخانجات استفاده می‌شود تا چرخ آنها بچرخد؟ برخی حاضر بودند به تفاهم با آمریکا برسیم حتی اگر حقوق هسته‌ای را کنار بگذاریم.

قدیری ابیانه ادامه داد: قبل از تفاهم برجام پوستری را چاپ کردند و به امضای برخی هنرمندان و کارگردانان رساندند که در آن نوشته شده بود هر توافقی بهتر از عدم توافق است. این یعنی مردمایران راضی به گذشتن از همه حقو.ق هسته ای خود برای رسیدن به توافق هستند واین زمینه امتیازگیری هیأت ایرانی را از بین می برد. آقای رئیس‌جمهور اشتباه کردی همه تخم‌مرغ‌ها را در سبد مذاکره گذاشتی. ضمنا دولت به دنبال منافع حزبی نیز بود.

وی با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به کشور فرانسه خاطرنشان کرد: در همین سفر آقای روحانی به اولاند می‌گوید هواپیماها را قبل از انتخابات به ما بدهید.یعنی کمک‌مان کنید. این چه معنا دارد که به خارجی‌ها می‌گوییم اگر این کار نشود ما در انتخابات پیروز نمی‌شویم؟ رئیس CIA گفته نگرانم آقای روحانی در انتخابات رأی نیاورد!

فعال سیاسی اضافه کرد: من نه نمره رد به دولت می‌دهم نه نمره قبولی بلکه نمره اخراج در انتخابات سال  96 را می‌دهم. اینکه برخی می‌گویند امنیت ما از برجام است اشتباه است. من فکر می‌کردم امنیت را مدیون رزمندگان مدافه حرم و نیروهای سپاه قدس هستیم نه برجام!

سفیر سابق ایران در استرالیا و مکزیک بیان داشت: آقای مهدی هاشمی با پول بیت‌المال دنبال تماس با آمریکایی‌ها بود که بگوید تحریم‌ها را تشدید کنند. آقای جهانگیری هم گفته است ما نتوانستیم رفاه مردم را حتی به سال 90 برسانیم. تورم  به عرضه و تقاضا بستگی دارد. هر چه تقاضا کمتر باشد تورم کمتر می شود. مردم قدرت تقاضا ندارند. این نوع کاهش تورم هنر نیست.

محمدحسن قدیری ابیانه با تأکید بر اینکه وعده‌های برجامی آقای روحانی موجب انتظار مردم برای کاهش قیمت ها و در نتیجه توقف معاملات را داشت که به رکود دامن زده است، اظهار داشت: آیا مردم فریب آقای روحانی را نخوردند که به وی رأی دادند؟ دولت 540 هزار میلیارد تومان بدهکار است. مجلس گذشته تصریح کرده بود 30 درصد جمعیت ثروتمند جامعه یارانه‌شان قطع شود و به ایجاد اشتغال برای خانواده های تحت پوشش کمینه امداد امام و سازمان بهزیستی اختصاص یابد. دولت آقای روحانی تمام تلاش خودرا کرد تا این قانون تصویب نشود و حتی وقتی هم که در مجلس قبل تصویب شد آن را اجرا نکرد. اما بالاخره با یان مجلس موضوع حذف یارانه ثروتمندان را منتفی کرد. این کار به خاطر انتخابات و مسائل جناحی بود.

وی با تأکید بر اینکه دارندگان فیش های حقوقی چند صد میلیونی ذخیره نظام معرفی می شوند، خاطرنشان کرد روحانی با افتخار می‌گوید به قوه قضائیه نام دریافت‌کننده فیش‌های نجومی را اعلام نکرده‌اند. کسانی که در دولت دارایی شان هزار میلیارد تومان است این پول‌ها برایش پولی نیست. من عملکرد اقتصادی دولت را فاجعه می‌دانم.

فعال سیاسی ادامه داد: یکسری از مشکلات اقتصادی ما ساختاری است. مشکل عمده ما این است که در حوزه نرم‌افزاری اقتصادی اتفاقی رخ نداده است. مشکل ما بخش اقتصاد دولتی است. وقتی خبر اختلاسی را می‌شنویم سرمان را از شرمندگی به زیر می‌اندازیم. مهم نیست اختلاس در دولت احمدی‌نژاد بوده یا روحانی بلکه اقتصاد در ذیل نظام اقتصادی دولتی است.

سفیر سابق ایران در استرالیا و مکزیک اظهار داشت: مسئولین مملکت را مردم انتخاب می‌کنند و باید مراقب باشند چه کسی را انتخاب می‌کنند. همه چیز مربوط به ما مردم است. باید ریشه‌های فساد را پیدا کنیم. یکی از ریشه‌های فساد عدم شفافیت است. مردم باید بدانند رئیس بانک ملی چقدر حقوق می‌گیرد. اگر حقوق‌ها شفاف بود هیچکس جرأت نمی‌کرد همچین حقوق‌ها و وام‌هایی را بگیرد.

محمدحسن قدیری ابیانه ادامه داد: شفافیت اقتصادی را به مجمع تشخیص مصلحت نظام بردند و آنجا رد شد و حتی برای انتشار دارایی های مسئولان جرم تعیین کردند. این ریشه فساد است. شفافیت را دولت می‌توانست در بحث فیش‌های حقوقی انجام دهد که انجام نداد.

مناظره دانشجویی در دانشگاه تهران

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1395/08/02/1395080221044759_PhotoL.jpg

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1395/08/02/13950802210458198_PhotoL.jpg

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1395/08/02/13950802210453534_PhotoL.jpg

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1395/08/02/13950802210451755_PhotoL.jpg

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1395/08/02/1395080221045661_PhotoL.jpg

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1395/08/02/13950802210459743_PhotoL.jpg

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1395/08/02/13950802210456826_PhotoL.jpg

مناظره دانشجویی در دانشگاه تهران

مناظره دانشجویی در دانشگاه تهران

مناظره دانشجویی در دانشگاه تهران

مناظره دانشجویی در دانشگاه تهران

مناظره دانشجویی در دانشگاه تهران

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1395/08/02/13950802210458198_PhotoL.jpg

۹۵/۰۸/۰۳

نظرات  (۳)

سلام.فایل صوتی این مناظره را روی سایت قرار می دهید؟ما از کجا این فایل را پیدا کنیم.سپاس
پاسخ:
سلام
از انجمن اسلامی مستقل دانشکده حقوق دانشگاه تهران دریافت فرمایید.
متاسفانه بنده ندارم
آقای دکتر قدیری سلام.  ان شاا.. رهسپاریم با ولایت تا شهادت.@
آقای قدیری .با سلام.مهم نیست.شما نمره اخراج به دولت بدهید و به آقای جلیلی رای دهید.این اکثریت ملت ایران هستند که باید انتخاب کنند که ان شااله خواهیم دید که به چه کسی رای می دهند.
پاسخ:
با سلام. ما برعکس فتنه گران رای ملت هرچه باشد به آن گردن می دهیم و  برای رای مردم هرچه باشد احترام قائلیم و آن را حق الناس می دانیم. مثل جلیلی و سایر نامزدها که به رای مردم تمکین نمودند و فتنه برپا نکردند و به برنده انتخابات سال 92 تبریک گفتند و نه مثل موسوی و کروبی و خاتمی که رای مردم فقط برایشان وقتی ارزش دارد که خودشان رای بیاورند.
اینکه من این دوره به چه کسی رای می دهم نیز بستگی به ویژگی های نامزدها دارد که باید بین آنها اصلح را انتخاب کنم. ان شاالله توفیق داشته باشم به اصلح هر که هست رای دهم. ولایی بودن و اعتقاد به خط امام یعنی اعتقاد به ولایت فقیه هم شرط اول صلاحیت هر نامزدی است.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">