پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

اطلاعیه : جهت عضویت و مطالعه مطالب، به آدرس ghadiri1404@ در تلگرام، بپیوندید
محمد حسین قدیری ابیانه
فیلم معرفی قدیری ابیانه در کادر زیر:
Loading
پیوندها
پیوندهای روزانه
طبقه بندی موضوعی
محمد حسین قدیری ابیانه
آخرین نظرات
  • ۲۷ بهمن ۹۷، ۱۹:۴۱ - صادق
    احسنت

سه شنبه, ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷، ۰۹:۴۱ ب.ظ

۰

موضوع مدیریت جهادی به قدری اهمیت دارد که مقام معظم رهبری بارها برآن تاکید کرده اند و این عنوان را لایق مدیرانی دانسته اند که با تلاش خود عامل خدمت گزاری های زیادی به کشور بوده‌اند.

به گزارش پارس نیوز- دکتر محمد حسن قدیری ابیانه کارشناس سیاسی و سفیر اسبق ایران در استرالیا و مکزیک در مصاحبه با خبرنگار پارس، با بیان اینکه مدیریت جهادی عامل پیشرفت‌های جمهوری اسلامی است گفت: حضور مدیران و نیروهای جهادی در تمامی صحنه‌ها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران منجر به ایجاد حرکت‌های جهادی شده, حرکت‌هایی که موفقیت‌های چشمگیر و بی‌نظیری را علی رغم تحریم‌های شدید جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرده است. نمونه مدیریت جهادی در پیشرفت های موشکی است که پایه‌گذار آن شهید طهرانی مقدم و مجموعه نیروهای ایشان بود که با همراهی و همدلی ویژه‌ای عامل استقلال ایران در عرصه موشکی شدند. جمله معروفی از شهید طهرانی مقدم به یادگار مانده با این مضمون که فقط افراد ضعیف در حد امکانات کار می‌کنند، بدین معنا که همه موظف هستیم بیش از امکانات موجود تلاش کنیم و این موضوع مقدور نمی‌شود مگر با توجه به اجرای مدیریت جهادی.

وی با اشاره به مدیریت جهادی دکتر قالیباف اظهار داشت: موضوع مدیریت جهادی به قدری اهمیت دارد که مقام معظم رهبری بارها برآن تاکید کرده‌اند و این عنوان را لایق مدیرانی دانسته‌اند که با تلاش خود عامل خدمت‌گزاری‌های زیادی به کشور بوده‌اند که از آن جمله می‌توان به دکتر قالیباف اشاره کرد, مدیریت جهادی دکتر قالیباف موجب توسعه قابل توجهی در شهر تهران شد. ساخت اتوبان‌ها , پل‌ها ؛ فضای سبز, زیباسازی شهر و فعالیت‌های فرهنگی قابل‌توجهی که یادگار دوران مدیریت ایشان است همه و همه نشان می‌دهد که وی لایق عنوان مدیر جهادی از بیان شیوای رهبر انقلاب است.

وی دراین باره افزود: در کنار آقای دکتر قالیباف تهران در دروه های گذشته از مدیریت رئیس شورای شهر مردی چون مهندس چمران برخوردار بود که همچون دکتر قالیباف اعتقاد خاصی به خدمت‌گزاری به مردم داشت, مردانی که از سوارشدن بر موتورسیکلت در حوادث مختلف زیر باران و تگرگ بیم به دل راه نمی‌دادند و با حضور به موقع در سر صحنه حوادث از نزدیک بحران‌ها را مدیریت می‌کردند در حالی که پس از آنها متاسفانه شاهد چنین رفتارهایی از مدیران شهری نبوده‌ایم. هر چند که آقای دکتر قالیباف در نیروی انتظامی نیز بسیار قوی عمل کردند و نشان دادند در هر عرصه‌ای که ورود پیدا کنند عامل نوسازی و بنیان‌های جدیدی می‌شوند که تا سالیان سال خدمات‌رسانی به مردم را دنبال می‌کند.

✔انتقاد به عملکرد و سوءاستفاده ها در شورای شهر تهران

دکتر قدیری ابیانه با اشاره به عملکرد و سوءاستفاده‌ها در شورای شهر تهران تصریح نمود: بی شک کشور نیازمند چنین مدیریتی است چرا که در مواجهه با تحریم‌ها و تهدیدهای دشمنان تنها اتکا به نیروی مدیریت جهادی است که می‌تواند با تزریق اعتماد به مردم و افزایش اعتقاد آنها به کار جهادی کشور را از برهه‌های خطرناک و خطیر نجات دهد. متاسفانه عملکرد شورای شهر و شهرداری در یک سال گذشته نشان داده آنها اراده‌ای برای حل معضلات و مشکلات شهر تهران ندارند هر چند که وقوع این ناملایمات از همان ابتدای روی کار آمدن دوستان و پیشنهادهای میلیاردی برای قرار گرفتن در لیست شورای شهر قابل پیش‌بینی بود. تقاضای پرداخت دو میلیارد تومان از اعضای سابق برای بودن نامشان درلیست کاندیداهای پیشنهادی قابل توجه است. درحالی که حقوق یک عضو شورا در کل سال های خدمتش هرگز به چنین رقمی نمی‌رسد. از این رو می‌توان عنوان نمود عضویت در شورای شهر تهران برای اصلاح‌طلبان محلی برای بخور و بچاب شده, حتی خبر تاسف برانگیزی در شورای سابق از یکی از اعضای اصلاح‌طلب شورا اطلاع رسانی شد مبنی براینکه ایشان خیابان کنار منزل را مسدود کرده و آن را به ملک خودش افزوده بود!

وی تفاوت نگاه مدیریت جهادی و غیر جهادی را در شهرداری و شورای شهر اینگونه عنوان نمود: با توجه به اینکه شهرداری تهران از درآمدهای قابل توجهی برخودار است و پول رد وبدل شده در برخی موارد ممکن است قابل پیگیری نباشد بنحوی که مثلا برای تبدیل ملک مسکونی به ملک تجاری برای هر متر مربع بیش از ده میلیون تومان پول دریافت می شود و مشخص نیست رقم این مبلغ با چانه زنی‌ها تا چه اندازه بالا و پایین می‌شود از این رو می‌توان پیش‌بینی کرد که مشغول بودن در شهرداری یا شورای شهر به عناوین مختلف می‌تواند به نوعی رانت‌خواری محسوب شود بنابراین از دیدگاه سوءاستفاده می‌توان گفت که پرداخت دو میلیارد تومان برای وارد شدن به شورا به صرفه است!! در حالی که از نگاه انقلابی و مدیریت جهادی عضویت در شورای شهر و خدمتگزاری در شهرداری تهران جزء مشاغل سخت و پر استرس به شمار می‌رود.

دکتر قدیری ابیانه افزود: بنده معتقدم انتخاب آقای نجفی به عنوان شهردار تهران اولین اشتباه شورای شهر بود هر چند این اشتباه ناشی از سیاسی‌کاری بود و اعضای شورای شهر علی‌رغم پیشینه استعفاهای ایشان و بیماری قلبی‌شان باز هم این مدیریت را بر شهروندان تهرانی تحمیل کردند. بی‌شک مدیریت شهر تهران بسیار سخت و پیچیده است و هر کسی توان مدیریت پایتخت جمهوری اسلامی را ندارد مگر اینکه مدیری جهادی باشد و تنها برای رضایت خدا و پیشبرد اهداف انقلاب کار کند. مدیریت غیرجهادی در سال گذشته نشان داد که با بارش برف و وقوع زلزله به عنوان بحران طبیعی شهر را به حالت فلج در می‌آورد در حالی که نقش شهرداری در پیشگیری و عمل به موقع در چنین بحران‌هایی به شدت قابل توجه است. ضمن اینکه شاهد برگزاری مراسمی در روز میلاد بانوی عصمت در حضور شهردار بودیم بی آنکه مدیری را توبیخ و یا تذکری به کسی داده شود یا مدیر با برائت از اجرای چنین برنامه‌ای صحنه را ترک کند مسلما چنین رفتارهایی نشانه مدیریت غیرجهادی است که دقیقا در تضاد با عملکر مدیریت جهادی است.

وی با اشاره به انتخاب‌های سیاسی شورای پنجم اظهار داشت: متاسفانه عملکرد غیرجهادی مدیریت شهری در شورای پنجم نشان داده انتخاب‌های شورای شهر با توجه به ملاحظات حزبی و سیاسی و فاقد توانایی و کارآیی مدیران است بنحوی که در انتخاب شهردار جدید تهران یک بار دیگر این مساله محرز شد که نامزدهای با تحصیلات و تجربیات شهری کنار گذاشته شدند و باز هم انتخاب شهردار با سیاسی‌کاری صورت گرفت. اعضای شورای شهر نشان دادند افراد با سابقه کار سیاسی را وارد مجموعه مدیریت شهری می کنند نه مدیرانی که از قدرت و توانمندی اجرایی بالایی برخودارند.

 به هر حال این موضوع به شدت از واکنش های شهروندان محرز است که اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش‌رو در حوزه شهری, مجلس و ریاست جمهوری چوب عملکرد منفی خود را از مردم ناراضی خواهند خورد.

 کارشناس مسائل سیاسی با طرح سوالی از اعضای شورا ادامه داد: نکته قابل توجه در بین اعضای شورای شهر کنار گذاشتن آقای محسن هاشمی از رسیدن به بهشت بود, با اینکه ایشان تجربه کار مدیریت شهری را داشت و گزینه خوبی برای شهرداری تهران در بین اصلاح‌طلبان بود اما سیاسی‌کاری اعضای شورا یا بهتر بگوییم ترس از حضور آقای مهندس چمران در شورای شهر تهران مانع انتخاب ایشان شد، این سوال در اذهان عمومی مطرح است که مگر اعضای شورای پنجم در شورا چه می‌کنند که از عضویت فردی چون مهندس چمران به عنوان انسان متعهد, متخصص و مدیری باتجربه در هراس هستند؟ آیا اصلاح طلبان بارها و بارها از عدم اجرای قانون احزاب در ایران گلایه نکردند و خواستار اجرای این قانون همانند آنچه در کشورهای غربی وجود دارد نبوده‌اند؟ اگر آنها به این مورد اعتقاد و التزام دارند با حضور مهندس چمران که نماینده بخش قابل توجهی از مردم تهران است چرا مخالفت کردند؟ 

به هر حال اگر اصلاح‌طلبان به دموکراسی غربی اعتقاد دارند نباید چنین کاری می‌کردند چرا که نشان دادند ادعای آنها شعاری بیش نیست و به آنچه ادعا می‌کنند پایبند نیستند, این موضوع نشان می‌دهد باید مراقب سوء استفاده‌هایی بود که ممکن است از این شورا سر بزند.

https://goo.gl/8CSp3Z

۹۷/۰۲/۲۵

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">