پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

اطلاعیه : جهت عضویت و مطالعه مطالب، به آدرس ghadiri1404@ در تلگرام، بپیوندید
محمد حسین قدیری ابیانه
فیلم معرفی قدیری ابیانه در کادر زیر:
Loading
پیوندها
پیوندهای روزانه
آخرین مطالب
طبقه بندی موضوعی
محمد حسین قدیری ابیانه
آخرین نظرات

سه شنبه, ۲۰ آذر ۱۳۹۷، ۰۶:۱۶ ب.ظ

۰

قدیری ابیانه کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه آمریکا درحال حاضر رو به افول و ضعیف‌تر از 40 سال قبل است، گفت: میزان بدهی دولت فدرال آمریکا به بیش از 21 هزار میلیارد دلار است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، محمدحسن قدیری ابیانه شامگاه دوشنبه در همایش چهل سال تحریم، چهل سال ایستادگی و چهل سال پیشرفت با اشاره به اینکه در طی عمر 40 ساله پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان توطئه‌های بسیار زیادی شکل دادند، گفت: هر یک از این دسیسه‌ها به تنهایی می‌توانست یک کشور قدرتمند را از بین ببرد.

سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا با اشاره به اینکه در هشت سال دفاع مقدس تمام ابر قدرت‌های جهان بر علیه ایران بودند و به عراق تسلیحات می‌رساندند، افزود: در طی جنگ تحمیلی حتی سیم خاردار نیز از ایران دریغ می‌شد، پیروزی کشور در این جنگ بسیار ارزشمند بود.

وی با اشاره به اینکه در زمان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی جریان تحرکات و انقلاب‌ها در جهان به دنبال دین‌زدایی بود زیرا در آن زمان در کلیساها پذیرش ظلم را نشانه ایمان ترویج می کردند اما با پیروزی انقلاب اسلامی که پذیرش ظلم را گناه می‌داند روند گرایش به دین تقویت گردید.

قدیری ابیانه با بیان اینکه مقاومت کشور در برابر استکبار طی سالیان گذشته و اینکه ما هستیم، خود به تنهایی یک موفقیت است، ادامه داد: با توجه به اینکه حجم صادرات نفت در قبل از انقلاب به ازای هر ایرانی ۵ برابر حجم صدرات نفت در شرایط،قبل از تحریم‌هاست گفت به همین لحاظ به دستاوردهای انقلاب اسلامی در طی این 40 سال می‌توان ضریب پنج داد، امید به زندگی در کشور از 52 سال به 72 سال افزایش یافته، علم پیشرفت کرده است و در هر نقطه دانشگاه و دانشجو وجود دارد.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه دشمنان در پی تحریم‌های فعلی به دنبال قحطی در ایران بودند، گفت: بسیاری از جاسوسان از وجود مایحتاج مردم در بازار اظهار تعجب می‌کردند.

✔مقام معظم رهبری عامل مقاومت و ایستادگی مردم ایران است

وی با بیان اینکه یکی از مراکز پژوهشی آمریکا مشکل مقاومت و ایستادگی در ایران را وجود رهبر انقلاب عنوان کرده است، افزود: به گفته این مرکز مقام معظم رهبری نقشه راه آمریکا را می‌داند و فریب نمی‌خورد.

قدیری ابیانه با اشاره به اینکه باور برخی دولت‌مردان در کشور به لزوم مذاکره با آمریکا است، ادامه داد: طی چند سال اخیر شاهد بودیم که دولت‌ پس از اجرای امتیازات خواسته شده از ایران و اعلام لغو تحریم‌ها متوجه شد که در این مذاکرات فریب خورده است.

این فعال سیاسی اضافه کرد: افرادیکه به وعده‎‌های الهی ایمان ندارند از تهدیدهای آمریکا می‌ترسند و گاهی می‌گویند در قبال امتناع از خسارات جنگ بهتر است تا به دشمن امتیاز بدهیم، اما خداوند ترس را در دل دشمن قرار داده است.

✔برآورد مراکز پژوهشی امریکا از خسارات جنگ احتمالی ایران و امریکا

وی گفت: مراکز پژوهشی آمریکایی برآورد کردند که اگر میان ایران و آمریکا جنگی برپا شود در روز اول تمام ناوگان آمریکا در منطقه نابود و 20 هزار نفر از نیروهای این کشور از بین‌می‌رود.

قدیری ابیانه با بیان اینکه ترس از دشمن در مذاکرات اثر خواهد داشت، افزود: یکی از اشکالات هیأت دولت در مذاکرات این بود که مجذوب و مرعوب دشمن بودند.

سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا، حمایت کشور از حزب‌الله، سوریه، یمن و فلسطین را موجب تقویت امنیت برای خودمان هم می‌شود اضافه کرد: بیگانگان ادعا می‌کنند که ایران در هفت سال گذشته هفت میلیارد دلار به این کشورها کمک کرده است، این یعنی به ازای هر ایرانی در هر ماه یک دلار و چند سنت. آیا این مبلغ ارزش امنیت، دوری از جنگ.و خطر داعش را ندارد؟

 ✔دولت امریکا 21 هزار میلیارد دلار بدهکار است

وی با اشاره به اینکه موفقیت انقلاب اسلامی در هر زمینه اسرائیل را به نابودی و دولت‌های دست‌نشانده مثل عربستان را ضعیف می‌کند، ادامه داد: آمریکا در حال حاضر رو به افول و ضعیف‌تر از 40 سال قبل است، میزان بدهی دولت فدرال آمریکا بیش از 21 هزار میلیارد دلار است که۴۳۰ برابر درآمد سالانه نفت ایران است.

قدیری ابیانه با بیان اینکه سالیانه دو هزار میلیارد دلار به بدهی دولت آمریکا افزوده می‌شود که معادل ۴۰ سال درآمد نفت ایران است گفت: آمریکا حدود هفت هزار میلیارد دلار در عراق و افغانستان هزینه کرد که معادل ۱۴۰ سال درآمد نفت ایدان است و با این وجود راه به جایی نبرد.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه در حال حاضر 14 کشور تحریم مالی هستند، افزود: این کشورها به دنبال حذف دلار آمریکا از تجارت جهانی هستند، این اقدام برای آمریکا خسارت‌ بیشتری از برخورد بمب اتم به کشورش به همراه دارد.

 وی با اشاره به اعتقاد غلط مردم نسبت به درآمد نفتی کشور، اضافه کرد: در سال جاری برای صادرات نفت، گاز و معیانات گازی ۹۶ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی می‌شود که به هزای هر ایرانی در هر ماه ۱۰۰ هزار تومان است، در حالی که تصور مردم دهها، صدها و هزاران برابر این واقعیت است. این باور غلط مردم را به دولت‌ها بی‌اعتماد می‌کند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه دولت برای تأمین امکانات رفاهی و تأمین حقوق ماهیانه بازنشستگان و کارمندان روبه استقراض آورده است، ادامه داد: میزان بدهی دولت در حال حاضر ۸۰۰ هزار میلیارد تومان است که به ازای هر ایرانی حدود ۱۰ میلیون تومان می‌شود.

قدیری ابیانه با اشاره به اینکه باور غلط در خصوص درآمدها و اختلاس‌ها ضمن ایجاد شبهه دستاوردهای 40 ساله انقلاب زمینه‌ساز ایجاد اغتشاش است، گفت: اگر مطالبه‌ای در کشور وجود دارد باید بر مبنای واقعیت باشد.

✔پرداخت وام میلیاردی بدون ضمانت عین فساد است

وی با بیان اینکه حقوق‌های نجومی ضرر مالی زیادی برای کشور داشته است، افزود: بدتر از این ضرر مالی معرفی نجومی بگیران به عنوان ذخیره‌های نظام است، وقتی افرادی با این طرز فکر در مسند مبارزه با فساد هستند وضعیت بهبود نمی‌یابد، پرداخت‌های وام‌های میلیاردی بدون اخذ ضمانت عین فساد است.

سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا با اشاره به اینکه فساد و اختلاس در هر دولت وجود داشته است، اضافه کرد: در دولت فعلی این اقدام بیش از حد شده است.

قدیری ابیانه ادامه داد: اگر مشکلی از طرف مسؤولان وجود دارد به خاطر این است که مردم در انتخاب خود اشتباه کردند، وقتی خود مردم رأی دادند نباید از نظام خورده بگیرند.

 وی با بیان اینکه وعده‌های هنگام انتخابات باید پیگیری شوند، گفت: باید از نامزد ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی پرسید پول این وعده داده شده از کجا تأمین می‌شود؟! درآمد دولت که مشخص است.

کارشناس مسائل سیاسی وعده افزایش ۲۰ برابری یارانه را پوچ بیان کرد و افزود: درآمد دولت کفاف این افزایش را نمی‌دهد.

قدیری ابیانه به وجود اشکالاتی در قانون انتخابات کشور اشاره و اضافه کرد: برای نمایندگان مجلس وجود مدرک دانشگاهی فوق لیسانس الزامی است و نه برای نامزدهای ریاست جمهوری اما در انتخابات به دلیل وجود صدها داوطلب ریاست جمهور ما مضحکه دنیا شدیم.

وی با بیان اینکه در دنیا در صورت وجود اشکال در عملکرد وزیر و رئیس جمهور حزب مربوطه با او برخورد می‌کند، ادامه داد: در کشور ما برادر ریاست جمهور شریک صرافی خود را به عنوان رئیس یکی از بانک‌های دولتی منصوب می‌کند اما مردم به رئیس جمهور مجدداً رأی می‌دهند، متأسفانه این فرهنگ در ایران وجود اعلام شد چنین وعده‌ای بیان نشده است، تا کسی بخاطر دروغ گفتن عزل نشود وضعیت همین است.

قدیری ابیانه با بیان اینکه مردم باید هزینه‌های دولت را تأمین کنند، افزود: جوانان و دانشجویان باید از خود مطالبه داشته و به دنبال ایجاد شغل باشند.

chaharmahal-bakhtiari.farsnews.com/news/13970919001272

۹۷/۰۹/۲۰

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">