پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

اطلاعیه : جهت عضویت و مطالعه مطالب، به آدرس ghadiri1404@ در تلگرام، بپیوندید
محمد حسین قدیری ابیانه
فیلم معرفی قدیری ابیانه در کادر زیر:
Loading
پیوندها
پیوندهای روزانه
طبقه بندی موضوعی
محمد حسین قدیری ابیانه
آخرین نظرات

چهارشنبه, ۱۰ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۵۰ ب.ظ

۱

گروه سیاسی ــ  محمد حسن قدیری ابیانه سفیر اسبق ایران در استرالیا تغییر محور مبارزات عدالت‌خواهانه و ضد استکباری از تفکرات مارکسیستی به اسلام را دستاورد بزرگ جهانی انقلاب اسلامی خواند و گفت: انقلاب این باور را در میان ملت‌ها ایجاد کرد که می‌توان بر استکبار و استعمار غلبه کرد و امروزه چنین باوری در لبنان، فلسطین، عراق، بحرین، یمن، سوریه و ... به منصه ظهور رسیده و مبارزات براساس اسلام شکل گرفته و جبهه بزرگ مقاومت را ایجاد کرده است.

محمدحسن قدیری ابیانه، کارشناس عالی مدیریت استراتژیک و سفیر اسبق ایران در استرالیا و مکزیک، در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا درباره تأثیر منطقه‌ای و جهانی انقلاب اسلامی و نقش سیاست خارجی در انعکاس مناسب آرمان‌های انقلاب گفت: انقلاب اسلامی فی‌نفسه پیام‌هایی برای ملت‌های جهان دارد؛ غیر از اینکه دستگاه سیاست خارجی چه تلاشی در این راستا کرده و چقدر در انتقال پیام انقلاب نقش داشته است.

✔معرفی اسلام به منزله نسخه نجات‌بخش بشریت؛ پیام نو و ماندگار انقلاب اسلامی

وی ادامه داد: برای نمونه مصر یکی از کشورهای تأثیرپذیر از انقلاب اسلامی بود؛ در حالی که ایران در آنجا سفارتخانه نداشت و محدودیت‌های بسیار وسیعی را دولت آن کشور بر ایران اعمال کرده بود، اما انقلاب اسلامی از آنجا که علیه رژیمی پیروز شده بود که هم خود قدرتمند بود و هم مورد حمایت قدرت‌های شرق و غرب عالم از جمله آمریکا، اروپا و شوروی قرار داشت، توانست بدون هیچ ابزار خاصی پیام‌های ضد سلطه خود را در وهله اول به کشورهای اسلامی منتقل کند.

قدیری ابیانه اظهار کرد: البته دستگاه‌های مختلف نیز در این ماجرا تأثیرگذار بودند که می‌توان در کنار دستگاه دیپلماسی، به صداوسیما، حوزه‌های علمیه و نیروهای مسلح اشاره کرد. انقلاب اسلامی هم ویژگی ضد استبدادی داشت و هم ضد استکباری، هم با لیبرالیسم مخالف بود و هم با کمونیسم و با شعار «نه شرقی نه غربی» تنها اسلام را نسخه نجات‌بخش بشریت می‌دانست و این پیام جدید و نویی برای جهان آن روز بود.

سفیر اسبق ایران در استرالیا ابراز کرد: طبق پژوهش‌های مراکز پژوهشی دولت آمریکا که در رسانه‌ها نیز بیان می‌شود، اگر در هر کشور اسلامی انتخابات آزاد برگزار شود، مسلمانان ضدآمریکایی در آن پیروز می‌شوند. در حقیقت با پیروزی انقلاب اسلامی، اسلام در جهان پیروز شده است، اما اینکه تا چه حد به تشکیل حکومت اسلامی نزدیک شده‌ایم بحث دیگری است.

✔انقلاب اسلامی محوریت مبارزات ضد استکباری را از مارکسیسم به اسلام تغییر داد

وی اضافه کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، مسلمانان حتی اگر می‌خواستند مبارزات عدالت‌خواهانه و ضد امپریالیستی انجام دهند بر این باور بودند که باید این مبارزات را بر مبنای تفکرات مارکسیستی انجام دهند و این نوع تفکرات را علم می‌پنداشتند، اما با پیروزی انقلاب اسلامی مبارزات ضد آمریکایی و ضد استکباری براساس آموزه‌های اسلام انجام می‌شود. انقلاب اسلامی با رهبری امام(ره) و حمایت مردم با وجود همه توطئه‌ها و جنایات، این باور را در میان ملت‌ها ایجاد کرد که می‌توان بر استکبار و استعمار غلبه کرد و امروزه چنین باوری در لبنان، فلسطین، عراق، بحرین، یمن، سوریه و ... به منصه ظهور رسیده و مبارزات براساس اسلام شکل گرفته و جبهه بزرگ مقاومت را ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه این تأثیرگذاری فقط به جوامع شیعی اختصاص ندارد و بین اهل سنت هم تسری و توسعه یافته است، گفت: این امر باعث شده که آمریکا و مرتجعان منطقه مزدوران و عوامل خویش را مانند داعش و النصره اسلام‌گرا معرفی کنند. حتی تبلیغات گسترده اسلام‌هراسی در غرب و تحریفات زیاد مسائل مربوط به اسلام و کشورهای اسلامی نشان‌دهنده آن است که حتی سران کشورهای غربی نگران این هستند که واقعیت اسلام، افکار عمومی مردم آن کشورها را جذب خویش کند، در غیر این صورت نیازی به تحریف و فریبکاری و اسلام‌هراسی نداشتند و این مسائل با وقوع انقلاب اسلامی محقق شد.

قدیری ابیانه اظهار کرد: قطعاً اسلام می‌تواند پاسخگوی نیاز ملت‌های مختلف باشد و انقلاب اسلامی این مسئله را به اثبات رساند و این مسیر در سایر کشورها نیز در حال طی شدن است. مکاتب مذهبی و فلسفی سایر کشورها از جمله در غرب پاسخگوی نیازهای امروز جوامع بشری نیست و نمی‌تواند آنها را از بحران‌های فکری، اجتماعی و حتی اقتصادی نجات بخشد.

✔انقلاب اسلامی بستر ترویج و اشاعه اسلام را در جهان فراهم کرد

وی یادآور شد: اگر در ایران الگوی اسلامی آن چنان که اسلام می‌خواهد اجرا شود، معرفی اسلام و ترویج آن در جهان آسان‌تر خواهد بود به ویژه که انقلاب اسلامی بستر آن را فراهم کرده است. البته کشورمان به واسطه همین قدرت فرهنگی انقلاب اسلامی در معرض هجمه گسترده تبلیغاتی و فرهنگی مخرب قرار گرفته است تا نگذارند ایران به سلامت از این پیچ تاریخی مهم و خطیر عبور کند، اما علی‌رغم موانع و مشکلات در حال طی این مسیر هستیم.

سفیر اسبق ایران در مکزیک بیان کرد: به اذعان استراتژیست‌های دوست و دشمن، ایران محور طبیعی تمدن اسلامی و قطب بزرگ قدرت جهان اسلام در جهانی است که مسیر عبور از تک‌قطبی به چندقطبی را طی می‌کند.

وی ادامه داد: در زمینه صدور انقلاب و انتقال پیام‌ها و آرمان‌های اسلام هم دستگاه‌های حکومتی نقش دارند و هم حوزه‌های علمیه و رسانه‌ها. در کنار این‌ها تک‌تک مردم می‌توانند با استفاده از امکانات جدید ارتباطی، حقیقت اسلام را معرفی و از دیوارهای بلند سانسور عبور کنند و همه باید برای خود چنین رسالتی را قائل باشند.

قدیری ابیانه در پایان ابراز کرد: مساجد و حسینیه‌ها می‌توانند به پایگاه‌هایی برای ترویج جهانی اسلام و انقلاب اسلامی تبدیل شوند. تشکل‌ها و هیئات مذهبی و بسیج اقشار مختلف می‌توانند در مسیر تبلیغ واقعیت اسلام و انقلاب اسلامی و شکستن دیوار تحریم‌های خبری و تبلیغی وارد عرصه شوند. امروز بیش از هر زمان دیگری زمینه صدور پیام‌های انسانی و جهانی انقلاب و توسعه نفوذ آرمان‌های الهی انقلاب به اقصی نقاط جهان فراهم است که باید از این فرصت به بهترین نحو استفاده کرد.

گفت‌وگو از مهدی مخبری

iqna.ir/fa/news/3785677

۹۷/۱۱/۱۰

نظرات  (۱)

بسم رب الشهدا والصدیقین

من از این زیارت رهبر حکیم این طور برداشت می کنم که: باید امروز مراقب منافقین جدید دهه نود باشیم. اگر یه روزی در سی سال قبل منافقین؛ جسم مطهر انقلابیون را ناجوانمردانه شکنجه و مثله کردند و به شهادت رساندند؛ امروز هم منافقین جدید با روح ملت مظلوم و مستضعف چنین می کنند.

امروز کسانی که با اعمال و رفتار خود به گرده ملت میله سربی می زنند و باز تعجب می کنند که چرا این مردم بیهوش نمی شوند؛ امروز هم آن مسئولینی که در این شرایط سخت اقتصادی جشن تولد می گیرند و با ماشین لکسوس و خانه میلیاردی خود را سرمایه دار نمی دانند؛ در واقع آب جوش به تن این ملت میریزند و پوست کله مردم را زنده زنده می کنند!  

امروز هم وقتی با توجیه غیر منطقی خرابکاری ها و خیانت های خود بالا سر جنازه برجام؛ صحبت های انحرافی می کنند و احکام دین خدا را بر اساس رای خود تفسیر و تاویل می کنند و دنبال امضاهای برجام های بعدی در fatfو غیره هستند یا با شیطان عکس سلفی می گیرد؛ در واقع با سیخ داغ چشم و گوش ملت را مثله می کنند.

امروز هم آن وزیر و وکیلی که چهار نعل دنبال  تحقق تئوری های شیطانی و مکاتب  غربی ولیبرالیسم است درواقع با تدبیر شیطانی و امید به کدخدا و نه خدا،اتوی داغ روی تن انقلاب و ارزش های انقلابی و اسلامی می کشد.

امروز هم آن مسئولی که در هر پست و مقامی ودر هر قوه ای که هست و به وظیفه خود عمل نمی کند یا بیتفاوت است و ملاحظه کاری می کند  و روشنگری نمی کند ، در واقع در و پنجره را بسته  تا صدای مردم در گلو خفه شود و شریک جرم آن منافقینی است که جنایت می کنند.

اگر این ها شکنجه نیست پس چیست؟ مسلما شکنجه روحی از شکنجه جسمی خورد کننده تر است.

اما غافل از این که ملت روی پشت بام چهل متری تا چهل قرن دیگر هم همچنان به نگهبانی خواهد ایستاد و ذره ای از ایمان خود را به حریف کور دل خود نخواهد داد.

محسن چتری بیدگلی از خمینی شهر 11/ 11/97

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">