پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

اطلاعیه : جهت عضویت و مطالعه مطالب، به آدرس ghadiri1404@ در تلگرام، بپیوندید
محمد حسین قدیری ابیانه
فیلم معرفی قدیری ابیانه در کادر زیر:
Loading
پیوندها
پیوندهای روزانه
طبقه بندی موضوعی
محمد حسین قدیری ابیانه

سه شنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۸، ۱۱:۲۹ ق.ظ

۰

یادداشت در روزنامه حمایت/ محمدحسن قدیری ابیانه

پایان سریال زم و شرکا/ اقتدار سرویس اطلاعاتی سپاه پاسداران ثابت شد

خبرگزاری میزان- مهمتر از دستگیری روح الله زم، شکست سنگین سرویس‌های اطلاعاتی عبری – غربی در این ماجراست. سازمان اطلاعاتی فرانسه، رژیم صهیونیستی و آمریکا مشخصاً از این مهره منفور حمایت می‌کردند و سرمایه‌های کلانی برای رسیدن وی به جایگاه اپوزیسیون صرف نمودند.اقتدار سرویس اطلاعاتی سپاه پاسداران در این ماجرا برای سازمان‌های جاسوسی بیگانه ثابت شد.

تاریخ انتشار: 23 مهر 1398-

پایان سریال زم و شرکا/ اقتدار سرویس اطلاعاتی سپاه پاسداران ثابت شد

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از روزنامه حمایت، عملیات پیچیده دلاور مردان سپاه پاسداران در دستگیری «روح‌الله زم»، ضدانقلاب فراری و مسئول سایت و کانال معاند آمد نیوز، ضرب شستی بسیار کارساز و نقطه عطفی در فعالیت‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی به شمار می‌رود. این عملیات بزرگ از یک‌سو، توانایی سازمان اطلاعات سپاه را نشان می‌دهد که با اشراف کامل موفق شده تا چنین عنصری را به تور اطلاعاتی در داخل ایران کشانده و دستگیر کند و از سوی دیگر، به‌طور حتم، حیرت و تحسین سرویس‌های اطلاعاتی غربی را در پی داشته است.

 

زم خود را پیشتاز و جریان ساز ضدانقلاب می‌پنداشت و شاید در این توهم به سر می‌برد که می‌تواند با ورود به کشورمان، ویدئویی تهیه کند و بعد از خروج، مدعی شود که کسی نتوانسته وی را شناسایی و دستگیر نماید. این احتمال نیز متصور است که او برای جبران حیثیت نداشته و بر باد رفته خود در مستند «ایستگاه پایانی دروغ» به این طمع افتاده و وارد کشورمان شده باشد.

هرچند مهمتر از دستگیری وی، شکست سنگین سرویس‌های اطلاعاتی عبری – غربی در این ماجراست. سازمان اطلاعاتی فرانسه، رژیم صهیونیستی و آمریکا مشخصاً از این مهره منفور حمایت می‌کردند و سرمایه‌های کلانی برای رسیدن وی به جایگاه اپوزیسیون صرف نمودند. اقتدار سرویس اطلاعاتی سپاه پاسداران در این ماجرا برای سازمان‌های جاسوسی بیگانه ثابت شد، چراکه این نهاد انقلابی، سرپل‌های این سرویس‌ها را دور زد و با اشراف کامل، موفق به خارج کردن زم از تور اطلاعاتی آن‌ها شد.

 

اساساً یکی از چالش‌هایی که انقلاب اسلامی با نظام سلطه در دهه ۷۰ پیدا کرد، افزوده شدن بُعد امنیتی و درگیری‌های اطلاعاتی کاملاً جدی ایران با آمریکا و متحدانش پس از مناقشات سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و ... است. پس از فتنه سال ۸۸ و داغ شدن پرونده هسته‌ای ایران که قرابت و همگرایی پادو‌های داخلی با منافقین و سرویس‌های اطلاعاتی غربی، عبری، عربی را نمایان‌تر کرد، پرده‌های جدیدتری از این چالش نیز عیان گردید که یکی از فعال‌ترین لیدر‌های آن، شبکه آمد نیوز بود.

روح‌الله زم، آمد‌نیوز را رهبر اغتشاشات دی‌ماه ۹۶ می‌دانست و در این خیال به سر می‌برد که از چنان محبوبیت و شهرتی در میان مردم برخوردار است که می‌تواند با ریختن سطل آبی در اقیانوس اتحاد ملی، موجی سهمگین و ویرانگر در آن به وجود آورد، اما او در این سودای باطل تنها نبود و افزون بر مخالفان پناه برده به دامان غرب، خائنینی در کشور نیز برای درمان ناامیدی افراطی ورشکسته‌های خارجی، وارد گود شده بودند.

 

اگر قسمت عمده اراجیف کانال تلگرامی این فرد را کنار بگذاریم، جای تردید نیست که برخی اطلاعات منتشرشده در آن، از طریق هم‌پالکی‌های وی در داخل به آمد نیوز منتقل‌شده، لذا دستگیری وی، فرصت مغتنمی است تا افراد نفوذی در سازمان‌ها و ارگان‌های کشور شناسایی و دستگیر شوند. مردم بسیار مشتاق‌اند پادو‌های این عنصر حقیر را هرچه زودتر بشناسند و بدانند که چه کسانی به خاطر چند مشت دلار حاضر شده‌اند از موقعیت زم برای سم‌پاشی علیه نظام جمهوری اسلامی استفاده کنند.

علاوه بر این، بسیاری از کسانی که با آمد نیوز همکاری می‌کردند و اطلاعات در اختیارش قرار می‌دادند، از هم‌اکنون از پخش اعترافات او به وحشت افتاده‌اند.

با انفجار این بمب خبری، حال و روز اپوزیسیون فراری خارج نشین نیز دیدنی است. روح‌الله زم، یکی از مخالفینی بود که زیر چتر حمایتی سازمان اطلاعات فرانسه قرار داشت، حتی جاسوسان الیزه، امنیت رفت و آمد او را برعهده گرفته و با خودروی آن‌ها تردد می‌کرد. طبیعتاً سرویس‌های اطلاعاتی از پس مخارج، ترتیبات و تشریفات حفاظت از دیگر مخالفان جمهوری اسلامی در کشور‌های غربی برنمی‌آیند و تمام برنامه‌های آنان را مختل خواهد کرد. از سوی دیگر، اپوزیسیونی که در داخل هیچ غلطی نتوانستند بکنند و گمان می‌کنند که به ضرب و زور رسانه‌های استیجاری می‌توانند از هزاران کیلومتر دورتر، تأثیری بر حرکت شتابان جمهوری اسلامی داشته باشند، بعد از انتشار خبر دستگیری زم، به عاقبت وطن‌فروشی خود بیشتر خواهند اندیشید و یا دستکم، از حجم گزافه‌گویی و لجن پراکنی خود به این دلیل که مبادا به فرجام دن کیشوت پاریس نشین گرفتار شوند، خواهند کاست.

نکته طنز ماجرا پس از به دام افتادن روح‌الله زم، سبقت اعضای کانال او برای خروج از آن بود. برخی از کاربران در شبکه‌های اجتماعی نوشتند که ریزش فالوور‌های آمد نیوز ۱۰۰ نفر بر دقیقه است و کنایه‌ها و شوخی‌هایی از این دست که باعث انبساط خاطر جریان انقلابی شد. حقیقت، اما این است که جدای از تماشاچیان و افرادی که برای اطلاع از رطب و یابس آمد نیوز وارد این کانال شده بودند، سرعت عجیب ترک کردن کانال نشان می‌داد که عناصر ضدانقلاب بسیاری در آن عضو بوده و برای فرار از گرفتار شدن، از آن خارج شده‌اند.

 

کسانی که به نیابت از غرب، اکاذیب آمد نیوز را بازنشر کرده و به آن بال و پر می‌دادند، با مشاهده لوگوی سپاه پاسداران در آخرین پست کانال، پا به فرار گذاشته و حتی نتوانستند این سنگر مجازی را حفظ کنند! سؤال اینجاست که به اعتبار این هزیمت بزدلانه، چگونه در واقعیت می‌خواهند در برابر دلاور مردان سپاه و مردمی که از خون و مال خود برای صیانت از آرمان‌های انقلاب گذشته‌اند، دوام بیاورند و حتی پیروز میدان باشند؟!

این اتفاق در حقیقت، تلنگری سنگین به هر مدعی و مخالف خوان واقعی و مجازی ضدانقلاب بود تا با چشمان بازتری به توانمندی‌ها و قدرت‌های خارق‌العاده جمهوری اسلامی بنگرند و از توهماتی که ساخته و پرداخته معاندان است، فاصله گرفته، یا راه جبران مافات را در پیش گیرند و یا دست از تقلای بیهوده خود بردارند، در غیر این صورت، عاقبت ریگی، زم و دیگر همکارانش در انتظارشان خواهد بود.

www.mizanonline.com/fa/news/558836

۹۸/۰۷/۲۳

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">