پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

اطلاعیه : جهت عضویت و مطالعه مطالب، به آدرس ghadiri1404@ در تلگرام، بپیوندید
محمد حسین قدیری ابیانه
فیلم معرفی قدیری ابیانه در کادر زیر:
Loading
پیوندها
پیوندهای روزانه
آخرین مطالب
طبقه بندی موضوعی
محمد حسین قدیری ابیانه

دوشنبه, ۹ دی ۱۳۹۸، ۰۱:۳۴ ق.ظ

۰

به گزارش خبرنگار خبرگزاری قدس(قدسنا)، شهید ادواردو آنیلی فرزند سناتور «جیووانی آنیلی»، مرد ثروتمند و معروف ایتالیایی بود. پدر او مالک کارخانه‌جات اتومبیل‌سازی فیات، فراری، لامبورگینی، لانچیا، آلفارمو و ایوکو، به همراه چندین کارخانه تولید قطعات صنعتی، چند بانک خصوصی، شرکت‌های طراحی مد و لباس، روزنامه‌های پرتیراژ "لاستامپا" و "کوریره دلاسرا"، باشگاه اتومبیل‌رانی فراری و باشگاه فوتبال یوونتوس بود. علاوه بر این‌ها، چندین شرکت ساختمان‌سازی، راه‌سازی، تولید لوازم پزشکی و هلیکوپترسازی هم وجود دارد که خانواده آنیلی جزء سهام‌داران اصلی آن‌ها می‌باشند. میزان ثروت و نفوذ خانواده آنیلی به حدی است که رسانه‌های ایتالیا از آن‌ها به عنوان خاندان پادشاهی ایتالیا نام می‌برند. کارشناسان اقتصادی درآمد سالانه خانواده آنیلی را بالغ بر ۶۰ میلیارد دلار تخمین می زنند که چند برابر درآمد نفتی جمهوری اسلامی ایران است.

اولین آشنایی وی با تشیع و انقلاب اسلامی ایران از طریق یکی از مصاحبه های دکتر محمد حسن قدیری ابیانه (رایزن مطبوعاتی سفارت ایران در ایتالیا بین سالهای ۵۸ تا 61) از طریق تلویزیون ایتالیا بوده است و پس از آن برای دیدار با وی به سفارت مراجعه می کند و پیوند دوستی بین آنها ایجاد می شود. آنیلی پس از ملاقات و گفتگو با دکتر قدیری ابیانه شیعه شد و نامش را به اسم مهدی تغییر نام داد.

به گزارش قدسنا، ادواردو همواره نگران سوء قصد از سوی صهیونیستها بود و به قدیری ابیانه گفته بود که آنها او را به خاطر اسلام آوردنش خواهند کشت و قتل او را به خود کشی، حادثه غیر مترقبه یا بیماری نسبت خواهند داد ، اما تصور می کرد که تا پدرش زنده است او نیز از قتل مصون است.

باشهادت ادواردو ، سهم او از ارث پدر و مادر پیرش ، تماما به تنها خواهرش مارگریتا خواهد رسید و با توجه به اینکه خواهر او 7 فرزند از 2 شوهر دارد، این ارث بین آنها بویژه بین فرزندان از شوهر یهودی تقسیم خواهد شد.

✅یکی از شاخصه های مهم شخصیت آنیلی حمایت از مظلومین و کودکان فلسطینی بود

یکی از شاخصه های مهم شخصیت ادواردو آنیلی حمایت از مظلومین و مستضعفان جهان به ویژه مظلومین و کودکان فلسطینی بود. از این رو خبرنگار قدسنا به مناسبت سالروز شهادت «شهید ادواردو آنیلی» به سراغ محمدحسن قدیری ابیانه دیپلمات سابق جمهوری اسلامی ایران در کشور ایتالیا رفته تا ابعاد و زوایای کمتر یاد شده از شخصیت والای شهید ادواردو آنیلی را از هم نشین قدیمی وی جویا شود.

محمد حسن قدیری ابیانه در مصاحبه با خبرنگار قدسنا در توصیف شخصیت والای شهید ادورادو آنیلی گفت: ادواردو آنیلی شخصیتی کاملا ضد صهیونیستی و ضد استعماری داشت. او همواره حامی فلسطینی ها بود و از حقوق از دست رفته آنها دفاع می کرد. او آنقدر نسبت به فلسطین و کشتار مظلومانه فلسطینی ها دغدغه مند بود که گاهی به سران کشورها و روسای جمهور و صاحبان مقام کشورهای مختلف تلفن می زد و و یا اگر می توانست به ملاقات حضوری آنان می رفت و به آنها تاکید می کرد که در مسئله فلسطین همدل شوید و جلوی کشتار فلسطینی ها را بگیرید.

✅آنیلی همواره می گفت که اگر در برابر مظلومیت فلسطینی ها کاری نکنم در قیامت جواب خداوند را چگونه بدهم

قدیری ابیانه با اشاره به خاطره ای از شهید آنیلی ادامه داد: ادواردو یکبار پیش من آمد و از دغدغه هایش در مورد فلسطین گفت و اعلام کرد که همواره دوست دارد حامی حقوق فلسطینی ها باشد و در این زمینه فعالیت کند. من به او گفتم که تو با این کار خود داری شهادت خودت را جلو می اندازی و بهتر است تا رسیدن زمان مناسب اقدام نکنی، او پاسخ تامل برانگیزی به من داد و گفت که من نمی توانم شاهد کشتار مظلومانه فلسطینی ها باشم و کاری نکنم؛ اگر من کاری نکنم فردای قیامت جواب خدا را چه بدهم.

دیپلمات سابق جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ادواردو آنیلی یک مسلمان واقعی بود و دغدغه های زیادی در مورد جهان اسلام داشت و همواره دوست داشت که دیگران را به اسلام دعوت کند، افزود: ادواردو برایم تعریف کرد که زمانی یک ناشر ایتالیایی میخواست کتابی از سلمان رشدی که در آن به اسلام و مقدسات اسلامی توهین شده بود را به چاپ برساند. ادواردو به سراغ این ناشر ایتالیایی رفت، و در ابتدا این ناشر فکر میکرد که او به خاطر حمایت از چاپ این اثر به انجا رفته و ادواردو بدون آنکه به آن ناشر بگوید که مسلمان است، سعی کرد او را از این تصمیمش منصرف کند و به او توصیه کرد که با چاپ این کتاب زمینه اهانت به مقدسات اسلامی را فراهم نکند.

بعدتر ها که روزنامه ای در مورد اعدام سلمان رشدی با وی مصاحبه کرده بود، او با دفاع از این حکم گفته بود که در جایی که دفاع از حق مطرح است، لازم است که با کسی که قصد منحرف کردن افکار عمومی را دارد و متجاوز است، برخورد کرد و کسی نباید به خود اجازه توهین به مقدسات اسلامی را بدهد.

✅به این توصیه اسلام که حامی مظلوم باشید و دشمن ظالم، پایبند بود

وی در ادامه افزود: شهید آنیلی بسیار به این توصیه اسلام که حامی مظلوم باشید و دشمن ظالم، پایبند بود و روحیه حق طلبی بالایی داشت. او همچنین در مورد حمایت از مردم فلسطین و سایر مستضعفین و محرومین جهان علاقه زیادی از خود نشان می داد.

او آنقدر دوست داشت که تصویری درست و شفاف در مورد دین اسلام به مردم ارائه شود که به یکی از شبکه های ایتالیایی پیشنهاد ساخت مستندی راجع به جهان اسلام را داد؛ و چون مطمئن نبود که آنها بتوانند تصویری درست و واقعی از اسلام نشان دهند و نتوانند حق مطلب را ادا کنند، خود تهیه کنندگی این مستند را به عهده کرد. من سالها پیش در مصاحبه ها گفته بودم که او چنین مستندی ساخته و خوشبختانه یکی از این مستندها در نوزدهمین یادواره آنیلی برای اولین بار به اکران درآمد، اما هنوز مستندات ساخته شده دیگری از این شهید وجود دارد که از آن رونمایی نشده است.

قدیری ابیانه تاکید کرد: آنیلی با مقام و امتیاز بالایی که آن زمان در جامعه ایتالیا داشت، حتی قدرت نفوذی بالاتر از رئیس سازمان تلویزیون و بسیاری از سران دولت ایتالیا داشت، ولی صرفا بخاطر نگرانی هایش در مورد نشان دادن چهره ای نادرست از اسلام، شخصا ساخت چنین مستندهایی را به عهده گرفت.

✅اگر شهید ادواردو آنیلی زنده بود همچنان مدافع حقوق مظلومین جهان به ویژه فلسطینیان بود

دیپلمات سابق جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا با بیان اینکه اگر امروز "شهید ادواردو آنیلی" زنده بود به حمایتش از مظلومین و مجاهدت هایش در راه اسلام ادامه می داد، افزود: اگر شهید ادواردو آنیلی زنده بود حتما از ثروتش به نفع مستضعفین جهان استفاده می کرد و همچنان مدافع حقوق مظلومین جهان به ویژه فلسطینیان بود.

وی در پایان سخنان خود اشاره کرد: آنیلی مسلمانی بود که همواره با کسانی که به اسم اسلام قصد ضربه زدن به این دین را داشتند، مخالف می کرد و از او می توان به عنوان یک مسلمان واقعی نام برد.

qodsna.com/fa/336320

۹۸/۱۰/۰۹

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">