پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

اطلاعیه : جهت عضویت و مطالعه مطالب، به آدرس ghadiri1404@ در تلگرام، بپیوندید
محمد حسین قدیری ابیانه
فیلم معرفی قدیری ابیانه در کادر زیر:
Loading
پیوندها
پیوندهای روزانه
طبقه بندی موضوعی
محمد حسین قدیری ابیانه

يكشنبه, ۲۹ دی ۱۳۹۸، ۱۲:۵۷ ب.ظ

۰

محمد حسن قدیری ابیانه گفت: آمریکا برای تصاحب کردن منابع نفتی ما باید ده‌ها سال در منطقه بماند چراکه ارزیابی ها نشان می‌دهند که منابع نفتی آمریکا تا هفت سال آینده تمام می‌شود در حالی که منابع نفتی خلیج فارس صد سال دوام می آورد.

محمد حسن قدیری ابیانه کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با قدس آنلاین با اشاره به افول قدرت اقتصادی آمریکا گفت: سایتی به نام Usdebtclok.orG وجود دارد، سایتی که نشان می‌دهد بدهی دولت فدرال امریکا به بیش از 23 تریلیون دلار رسیده است. مطابق این سایت دولت فدرال آمریکا معادل 460 سال درآمد نفتی ایران بدهکار است؛ اگر درآمد ایران را قبل از تحریم 50 میلیارد دلار فرض کنیم بدهی کل امریکا بیش از 75 تریلیون دلار به اندازه هزار و پانصد سال یعنی از صد سال قبل از طلوع اسلام است. البته تمام اسکناس‌های آمریکا را که در دست همه ملتهاست باید جزو بدهی‌های پنهانشان بدانیم و اینکه سالی بیش از یک تریلیون دلار به بدهی دولت امریکا اضافه می شود؛ به معنای بیش از بیست سال درآمد نفت ایران هرساله به بدهی آمریکا اضافه می‌شود.

وی دراین باره توضیح داد: متوسط بدهی هر خانواده چهار نفری آمریکا یازده و نیم میلیارد تومان است در حالی که متوسط پس انداز هر خانواده چهار نفری حدود 200 میلیون تومان است یعنی هر خانواده به طور متوسط 200میلیون پس انداز و یازده و نیم میلیون میلیارد تومان بدهی دارد که بیانگر وضعیت بسیار وخیم آمریکاست. همچنین بدهی خارجی امریکا حدود 7 تریلیون دلار است یعنی به اندازه 140 سال درآمد ایران، لذا می‌توان گفت وضعیت آمریکا رو به وخامت است و آمریکا در حال از دست دادن موقعیت تک ابرقدرتی خود است.

استاد مسائل بین‌الملل اظهار داشت: این وضعیت با حمله سپاه پاسداران به پایگاه‌های آمریکا در عراق تشدید شد بنحوی که منجر به عقب نشینی آمریکا شده است. باید گفت عملیات سپاه پاسداران، پایان موضع تک ابرقدرتی آمریکا بود. جهان در حال تبدیل شدن به جهان چند قطبی است و ایران نیز در این تقسیم در حال تبدیل شدن به تمدنی اسلامی برای الگوگیری سایر کشورهای جهان اسلام است چرا که ایران با حمله به پایگاه‌های نظامی بزرگ و مجهز امریکا نشان داد وارد مرحله قدرت جهانی شده است.

وی با بیان اینکه آمریکا به دنبال تصاحب انرژی منطقه است بیان داشت: تضعیف آمریکا و قدرت گیری کشورهای دیگری چون هند؛ ژاپن؛ روسیه؛ چین و ... نشان می دهد آمریکا از تک ابرقدرتی خارج شده و قطب‌های بزرگ دیگری در دنیا در حال شکل گیری هستند، لذا آمریکا نگران از این موضوع دست به اقدامات مختلفی می‌زند تا بتواند با تصاحب منابع نفتی کشورها ابرقدرتی خود را حفظ کند. آمریکا با واقف بودن به این موضوع که کشورهایی چون ژاپن، چین و هند و اروپایی‌ها نیازمند به نفت برای تأمین انرژی و مواد اولیه تولیدات خود هستند، به دنبال اشغال منابع نفتی خاورمیانه است تا قدرتهای اقتصادی را وادار به تمکین از خود کند. از این جهت است که آمریکا عراق و سوریه و سایر کشورهای نفت خیز منطقه را به حال خود رها نمی کند و تنها به غارت آنها می اندیشد.

محمد حسن قدیری ابیانه گفت: آمریکا با این که از سوریه خارج می شود یا نیروهای خود را در عراق کم می‌کند اماوبر ادامه تسلط بر.متابع نفتی این کشورها اصرار می‌ورزد اما برای اصلاح سیستم برق عراق نصف نفت این کشور را تقاضا می‌کند یا بخشی از نفت سوریه را به خود اختصاص می‌دهد. سایر کشورهای نفت خیز منطقه چون عربستان که گاو شیره ده آمریکا محسوب می‌شود نیز جای خود دارد؛ آمریکا به حدی از وقاحت رسیده است که خطاب به مسوولین بحرین میگوید شما 700 میلیارد دلار ذخیره ارزی دارید که برای شما زیاد است و بخش قابل توجهی از آن را برای خود طلب می‌کند. بنابراین هدف امریکا تصاحب منابع نفتی ملتها و محروم کردن آنها از ثروت خدادادی است لذا آمریکا برای تصاحب کردن منابع نفتی ما باید ده‌ها سال در منطقه بماند. ارزیابی‌ها نشان می دهند که منابع نفتی آمریکا تا هفت سال آینده تمام می‌شود، در حالی که منابع نفتی خلیج فارس صد سال دوام می‌آورد. دوام آمریکاییها در منطقه تنها در گرو سرنگونی نظام جمهوری اسلامی نیست بلکه آنها نیازمند تجزیه ایران و تمام کشورهای منطقه هستند.

وی تصریح نمود: بر فرض محال سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران و شکل گیری یک نظام دیگر، آمریکا بر آن خواهد بود تا با نشاندن دست نشانده‌های خود مردم را با سرکوب در فقر نگاه دارد؛ و راهی جز تجزیه این.کشورها ندارد. امروز حتی افرادی از ضد انقلاب همانند آقای اردشیر زاهدی که خود از عناصر ضد انقلاب و داماد شاه و سفیر ایران درواشنگتن بوده به خوبی متوجه اهداف تجزیه طلبانه و نیات پلید آمریکا درباره مردم منطقه شده‌اند و افرادی از عناصر سلطنت طلب که مخالف سرسخت نظام جمهوری اسلامی هستند نیز اعلام کرده‌اند که فریب ظواهر آمریکا را نمی‌خوریم و دقمر.مخالف نظام جمهوری اسلامی.نیستیم زیرا اگر.جمهوری اسلامی سرنگون شود ایران نیز تجزیه خواهد شد. طبیعتاً وقتی این افراد به واقعیت هدف آمریکا واقف هستند آگاهی رسانی عمومی در ایران و منطقه برای آگاهی بخشی و بصیرت افزایی ملت بسیار ضروری است.

  سفیر اسبق ایران در مکزیک و استرالیا گفت: طبیعتا کسانی می‌توانند در مقابل زیاده خواهی‌های امریکا بایستند که علاوه بر صلاحیت های اولیه مثل ایمان به اسلام، دلسوزی برای مردم و سلامت کار همچنین دشمن شناس باشند و راه های مقابله با دشمنی را نیز بلد باشند؛ این دسته از مسؤولین در کنار مردم هستند که می‌توانند ایران را از خطرات مختلف نجات دهند ضمن اینکه انتخاب نمایندگان و مسوولین انقلابی که خواستار تشدید تحریم ها بر مردم توسط آمریکا نباشند بسیار مهم است؛ متاسفانه درخواستهای برخی از اصلاح طلبان از آمریکا برای تشدید تحریمها علیه ایران بعد از وقایع سال 88 این جسارت را به آمریکا داد که در تشدید تحریم‌ها وقیحانه عمل کند لذا تا زمانی که مردم در انتخاب نمایندگان و مسوولین اصلح دقت نمایند و در کنار مسوولینی باشند که خیر ملت و تحقق تولید داخلی با استفاده از ظرفیت‌های بومی خواسته اصلی آنهاست، آمریکا هیچ گاه نمی تواند ضربه‌ای به کشور و ملت وارد کند.

ساحل عباسی

qudsonline.ir/news/688455

۹۸/۱۰/۲۹

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">