پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

اطلاعیه : جهت عضویت و مطالعه مطالب، به آدرس ghadiri1404@ در تلگرام، بپیوندید
محمد حسین قدیری ابیانه
فیلم معرفی قدیری ابیانه در کادر زیر:
Loading
پیوندها
پیوندهای روزانه
طبقه بندی موضوعی
محمد حسین قدیری ابیانه
آخرین نظرات

دوشنبه, ۱۲ دی ۱۳۹۰، ۱۰:۵۱ ب.ظ

۰

مناظره قدیری ابیانه و زیباکلام درباره آمریکا

پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۰

 

کارشناس مدیریت استراتژیک گفت: از ۱۰ میلیون مسلمان حاضر در آمریکا یک مسلمان در کنگره و پارلمان این کشور عضو نبوده و اهمیتی به مسلمانان داده نمی‌شود.


به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، محمدحسن قدیری‌ابیانه و صادق زیباکلام در کرسی آزاداندیشی که با عنوان "مرگ بر آمریکا، توهم یا واقعیت" که در تاریخ 11/8/1390در دانشگاه آزاد اسلامی زنجان برگزار شد مناظره کردند.


در این همایش صادق زیباکلام اظهار داشت: برگزاری چنین جلساتی به جز نفرین و مشکلات چیزی در پی ندارد.


وی با بیان اینکه اگر کسی به منبع و منابع دیگری جز منابع اطلاعاتی ایران دسترسی نداشته باشد و منبع کسب خبر آن رسانه‌های حکومتی و دولتی، چهره‌ها و شخصیت‌های دولتی، اساتید، دانشگاهیان و صاحب‌نظران وابسته به دولت باشند، دچار این توهم می‌شوند که نظام سرمایه‌داری حاکم بر غرب سقوط می‌کند و شاید هم الان که ما این جا نشسته و مناظره می‌کنیم آمریکا سقوط کرده باشد.


عضو هئیت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: این داستان که مردم آمریکا پس از سقوط، از ایران می‌خواهند نمایندگانی را برای راهنمایی مردم در نظام سیاسی و بانکداری بفرستند، شاید بیراهه نباشد.


وی تصریح کرد: این دور از انتظار نیست که به دلیل تکرار این ادعاها در داخل کشور این اتفاق نه تنها در کشوری نظیر آمریکا بلکه می‌تواند در کشورهای اروپایی نیز اتفاق افتاده و از دید مسئولان ایران تنها دو وجهه در جهان رسمیت دارد.

قدیری ابیانه:‌ در حال حاضر صدای شکسته شدن لیبرالیسم به گوش می‌رسد و اگر آمریکا را ابر قدرت فرض کنیم راه بیهوده را طی کرده‌ایم، چرا که وضعیت بد اقتصادی آمریکا، کاری کرده که آمریکا بر خلاف داشتن تجهیزات نظامی ابر قدرت جهان محسوب نمی‌شود.


زیبا کلام گفت: در یک سوی این جهان از نظر مسئولان ایرانی نظام‌های سرمایه‌داری، کشورهای استکباری، غربی و ظالم قرار داشته و در سوی دیگر کشورهایی با مردمان آزادی‌خواه و حق‌طلب به پرچم‌داری ایران قرار گرفته‌اند و از دید مسئولان بین این دو جریان نبرد تاریخی از زمان انقلاب اسلامی آغاز شده است و مهم نیست که در عالم واقعیت چه اتفاقاتی وجود داشته و یا در حال شکل‌گیری است.


وی یادآور شد: از نظر مسئولان ایرانی ما در یک جنگ پایان‌ناپذیر قرار داریم و بخش سوم این تئوری پیروزی انقلاب اسلامی در همه صحنه‌های نبرد بوده و با وجود اینکه نیروهای استکباری ناجوانمردانه مبارزه کرده‌اند اما ایران صادقانه مبارزه کرده و حاصل همه زور آزمایی‌ها پیروزی نظام و شکست استکبار بوده است.


عضو هئیت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: آمریکا با شکست‌هایی که همواره از سوی کشور ایران متحمل شده است باید تاکنون ویران می‌شد، اما چه شده است که در جای خود باقی مانده است، جای سؤال است که باید از مسئولان ایران پرسید.


وی افزود: پوشش اخبار جنبش وال‌استریت و سقوط کاخ سفید به گونه‌ای از سوی کشور ایران مطرح می‌شود که گویی این جنبش به پیروزی رسیده است.


*
صدای شکسته شدن لیبرالیسم به گوش می‌رسد

در ادامه محمد حسن قدیری ابیانه اظهار داشت: زمانی حضرت امام خمینی (ره) صدای شکست کمونیسم را به گوش جهانیان رساند که این واقعه با گذر زمان که هیچ کس حتی خود کمونیست‌ها این باور را نداشتند سقوط کرد، گر چه تا سقوط و تجزیه کمونیست مدتی به طول انجامید اما این اتفاق همان گونه که امام پیش‌بینی کرده بود، تحقق یافت.


وی افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری پیش‌بینی کرده بود موج تظاهرات کشورهای عربی به آمریکا و اروپا می‌رسد این امر نیز تحقق یافت و در حال حاضر همه اذعان دارند که لیبرالیسم پاسخگوی جوامع امروز نیست.


کارشناس مدیریت استراتژیک تصریح کرد: در حال حاضر صدای شکسته شدن لیبرالیسم به گوش می‌رسد و اگر آمریکا را ابر قدرت فرض کنیم راه بیهوده را طی کرده‌ایم، چرا که وضعیت بد اقتصادی آمریکا، کاری کرده که آمریکا بر خلاف داشتن تجهیزات نظامی ابر قدرت جهان محسوب نمی‌شود.

زیبا کلام گفت: من معتقدم غرب سقوط نمی‌کند و با هر دلیل اقتصادی، فلسفی و معرفتی معتقدم نظامی که برای مخالفش حق مخالفت قائل می‌شود، سقوط نمی‌کند.


حتی کشورهای دست‌نشانده آمریکا وضعیت بد اقتصادی آمریکا را به خوبی درک کرده و اکنون ۲۶ درصد ذخایر جهان به یورو است افزود: این امر نشان دهنده تضعیف اقتصاد کشور آمریکا است.


قدیری یادآور شد: آمریکا دیگر تنها قطب جهان نبوده و قطب‌های جدیدی در جهان در حال شکل گرفتن است و درگیری لفظی بین اوباما و پادشاه عربستان که رسانه های غربی از آن خبر دادند این تضعیف را نیز به خوبی نشان می‌دهد و آیا این امر شکسته شدن ابهت آمریکا نیست.


وی با اشاره به بدهکاری ۱۴ تریلیون دلاری کشور آمریکا خاطرنشان کرد: میزان بدهی آمریکا دنیا را با بحران مواجه کرده است.


قدیری ادامه داد: انگلستان هم که زمانی ابر قدرت محسوب می شد داوطلبانه صحنه مبارزه را ترک نکرد، بلکه ادامه مبارزات و خواسته‌های به حق کشور موجب شد تا این ابر قدرت زمانه خویش نه تنها دیگر به عنوان ابر قدرت جهان نباشد بلکه به شدت نیز تضعیف شده است و این در مورد آمریکا نیز صدق می کند.


وی افزود: جمعیت ۱.۵ میلیاردی مسلمانان در جهان که اعتقاد به پیامبر و قرآن دارند را شاهدیم و به عقیده استراتژیست‌ها ایران رهبریت این جامعه اسلامی را برعهده دارد.


کارشناس مدیریت استراتژیک خاطرنشان کرد: دشمنان ما رهبریت ایران را بر مسلمانان قبول دارند اما برخی ها در ایران این امر را کتمان می‌کنند. در دوران دفاع مقدس همه قدرت‌های جهان علیه کشور ایران بودند و همه جور سلاحی در اختیار آنان قرار دادند اما عراق در یک روز کشور کویت را که از ثروتمندترین کشورهای جهان است اشغال کرد، اما نتوانست بر جوانان استان خوزستان با سلاح های محدودی که دذر اختیار داشتند فائق آیند. آیا این امر جز در سایه رشادت‌های جوانان ایرانی به دست آمد و آیا این پیروزی محسوب نمی‌شود؟


وی گفت: ۳۲ سال است هر نوع تحریم و توطئه‌ای علیه کشور اعمال می‌شود و ایران در برابر همه این تهدیدات ایستاده و اکنون جنبش وال‌استریت نیز نوع دیگری از مطابه‌گری و عدالتخحواهی است و عدالت خواهی با روح اسلام سازگار است؟ آیا این پیروزی و یک بیداری نیست؟


*
نظامی که برای مخالفش حق مخالفت قائل می‌شود سقوط نمی‌کند

 

قدیری ابیانه:‌امیدوارم خداوند به زیباکلام عمر طولانی بدهد تا شاهد سقوط غرب در جهان باشد گر چه خود آمریکایی‌ها معتقدند غرب از نظر اقتصادی سقوط کرده است و اروپایی‌ها متوسل به روش‌های دیگری شده‌اند.

 

زیبا کلام عضو هیات علمی دانشگاه تهران ادامه داد: مشکل کشور ایران این است که با تکرار برخی مسائل، این باور در ما شکل گرفته است که حقیقت همین است و باید این حقیقت را پذیرفت اما نه اینکه امام وقتی قطع نامه ۵۹۸ را پذیرفت گفت: در جنگ آبروی خود را با خدا معامله کرده و این جام زهر را با پذیرش قطعنامه نوشیدم.


وی با بیان اینکه سرمایه‌داری که امروز آن را می‌شناسیم از اواسط قرن ۱۸ آغاز شد و خیلی‌ها پیش‌بینی می‌کردند، که این نظام سقوط کند، افزود: افرادی همچون کارل مارکس و محمدرضا پهلوی هم در اوج قدرت خود سرمایه‌داری را زوال‌پذیر می‌پنداشتند، اما امروز می‌بینیم کسانی که چنین پیش‌بینی را داشتند به چه سرنوشتی دچار شده‌اند.


زیبا کلام گفت: من معتقدم غرب سقوط نمی‌کند و با هر دلیل اقتصادی، فلسفی و معرفتی معتقدم نظامی که برای مخالفش حق مخالفت قائل می‌شود، سقوط نمی‌کند.


*
خود آمریکایی‌ها معتقدند غرب از نظر اقتصادی سقوط کرده است

کارشناس مدیریت استراتژیک در ادامه این مناظره یادآور شد: امیدوارم خداوند به زیباکلام عمر طولانی بدهد تا شاهد سقوط غرب در جهان باشد گر چه خود آمریکایی‌ها معتقدند غرب از نظر اقتصادی سقوط کرده است و اروپایی‌ها متوسل به روش‌های دیگری شده‌اند.


وی یادآور شد: وقتی آقای زیبا کلام از حق اظهار نظر مخالف در آمریکا صحبت می کند منظورش مخالفت دموکراتها و حمهوری خواهان با هم هستند که در حقیقت از یک ماهیت برخوردارند. کدام کمونیست در آمریکا جرات دارد مخالف دیدگاه نظام غربی سخن بگوید.


قدیری ابیانه تصریح کرد: احساس آزادی تا زمانی است که خطری برای آمریکا و ایادی آن نداشته باشد و هرگاه که این احساس خطر به وجود آید آن کشور متهم به تروریست می‌شود به طوری که بازی ترور سفیر عربستان به دست عوامل سپاه قدس نیز این امر را به خوبی نشان می‌دهد.


وی افزود: اگر غرب احساس کند که آزادی افراد کشور خودش هم قدرت و حاکمیت آن یک درصد شاحب قدرت را خدشه‌دار می‌کند این آزادی را محدود می‌کند.


کارشناس مدیریت استراتژیک متذکر شد: زیبا کلام در فتنه ۸۸ می‌گفت باید افراد آزادی داشته باشند هر جا را می خواهد آتش بزنند اما در جنبش وال‌استریت وقتی پای آمریکایی‌ها به میان می‌آید مبارزات مردم آمریکا را سد معبر عنوان کرده و سرکوب آنان را توجیه می‌کند.


*
اشغال وال‌استریت تحت تاثیر بیداری اسلامی شکل نگرفته است

 

زیباکلام: اینکه جنبش‌های عربی منطقه بر اساس چه مولفه‌هایی شکل گرفته و منظور آنان از اسلامی بودن چیست باید مورد تحقیق قرار گرفته و به این راحتی این جنبش‌ها را به انقلاب اسلامی منصوب نکرد.

عضو هئیت علمی دانشگاه تهران اظهار داشت: رسانه‌های دولتی ایران جنبش وال‌استریت را ادامه جنبش بیداری اسلامی که به غرب رسیده است عنوان می‌کنند یعنی اشغال وال‌استریت تحت تاثیر بیداری اسلامی که در جهان عرب اتفاق افتاده است به غرب راه یافته و بیداری اسلامی همچون شوکی غربی‌ها را به خود آورده و متوجه شده‌اند، که در چه جامعه‌ای زندگی می‌کنند و این بیداری متاثر از انقلاب اسلامی و به طور غیر مستقیم محرک جنبش وال‌استریت است.


وی گفت: بر اثر تکرار برخی مسائل حتی خود مسئولان نیز این امر را باور کرده‌اند که جنبش‌های مردم جهان متاثر از انقلاب اسلامی است در حالی‌که آنچه از سوی رسانه‌های داخلی وابسته به دولت مطرح می‌شود تفاوت فاحشی با آنچه در بیرون از این دایره اتفاق افتاده است، دارد.


*
جنبش وال‌استریت اسلامی است اما می‌تواند اسلامی شود

کارشناس مدیریت استراتژیک گفت: هیچ جا شنیده نشده است که از جنبش وال‌استریت به عنوان بیداری اسلامی عنوان شود و یا متاثر از آن باشد. اما برگزاری نماز جمعه، توجه به قرآن از سوی مردم کشورهای اسلامی نشان دهنده تاثیر پذیری آنان از انقلاب اسلامی در انقلاب‌های منطقه است.


وی ادامه داد: جهان بدون آمریکا هرگز نخواهد شد، بلکه آمریکا تنها ابرقدرت جهان نبوده و تجزیه خواهد شد و همانند سایر قدرت‌های جهان دیگر جایگاهی نداشته چرا که آمریکای بحران‌زده دیگر ابر قدرت نیست و از این ضعیف‌تر خواهد شد.


قدیری ابیانه یادآور شد: گرچه جنبش وال‌استریت اسلامی نیست اما می‌تواند به حرکتی اسلامی تبدیل شود، واقعیت این است که واقعیت‌های اسلام به این مردم بازگو نشده. اگر این واقعیت‌ها به این مردم گفته شود اگر نپذیرند باید تعجب کرد درحالیکه این واقعیت‌ها به درستی انتقال داده نمی‌شود تا مردم در جریان اسلام ناب محمدی قرار بگیرند.


عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه آقای ابیانه که جمعیت زیادی را در کشورهای اروپایی به راه راست هدایت کرده است پیشنهاد می‌کنم به امام جمعه زنجان، مسئولان و رئیس دانشگاه آزاد زنجان که

ایشان را برای هدایت مردم در زنجان نگه دارند، چرا که چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است.

قدیری ابیانه:‌ از ۱۰ میلیون مسلمان حاضر در آمریکا یک مسلمان در کنگره و پارلمان این کشور عضو نبوده و اهمیتی به مسلمانان داده نمی‌شود.


وی تصریح کرد: اینکه جنبش‌های عربی منطقه بر اساس چه مولفه‌هایی شکل گرفته و منظور آنان از اسلامی بودن چیست باید مورد تحقیق قرار گرفته و به این راحتی این جنبش‌ها را به انقلاب اسلامی منصوب نکرد.


زیبا کلام با بیان اینکه حرکت به سوی دموکراسی خواهی، آزادی مطبوعات، رسانه‌ها، دوری از دیکتاتوری و تابع قانون بودن از اهداف قیام‌های مردم است، خاطرنشان کرد: این مبارزات برای حق انتخاب بر اساس قانون و مبارزه با استبداد است، که حق سیاسی برای خود قائل بوده و اگر خواهان نظام اسلامی هستند باید بدانند که این نوع از نظام باید دارای چه مولفه‌هایی باشد.


وی با بیان اینکه هیچ یک از جریان‌های جامعه اشغال سفارت اسرائیل را تایید نکرد، چگونه ایران این عامل را با تسخیر سفارت آمریکا در ایران یکسان می‌پندارد، چرا که نبرد آنان برای آزادی اندیشه و انتخاب آزاد بوده است، یادآور شد: انقلاب اسلامی هم برپایه گفتن مرگ بر آمریکا شکل نگرفته بلکه در مرور این روزها و برنامه‌های کشور به خاطر خواست‌های دموکراتیک بوده و باید سیمای حکومت از نظر امام بررسی شود نه اینکه آرزومند نابودی کشورهای دیگر باشد.


*
در غرب جذابیت فیزیکی ارزش اجتماعی است

کارشناس مدیریت استراتژیک گفت: از ۱۰ میلیون مسلمان حاضر در آمریکا یک مسلمان در کنگره و پارلمان این کشور عضو نبوده و اهمیتی به مسلمانان داده نمی‌شود.


وی با بیان اینکه در غرب جذابیت فیزیکی ارزشی اجتماعی محسوب می‌شود، افزود: اسلام جذابیت فیزیکی را در زندگی زناشویی ارزش دانسته در حالیکه زن در غرب به عنوان کالای جنسی مورد معامله قرار می‌گیرد.


قدیری ابیانه ادامه داد: جنبش وال‌استریت یعنی مردم آمریکا به جایی رسیده‌اند که می‌خواهند متضرر نشده و هر روز فقیرتر از گذشته نشوند

 

۹۰/۱۰/۱۲

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">