پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

پایگاه شخصی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه

دکترای علوم استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک، معمار پایه یک و عضو نظام مهندسی، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق در مکزیک و استرالیا

اطلاعیه : جهت عضویت و مطالعه مطالب، به آدرس ghadiri1404@ در تلگرام، بپیوندید
محمد حسین قدیری ابیانه
فیلم معرفی قدیری ابیانه در کادر زیر:
Loading
پیوندها
پیوندهای روزانه
طبقه بندی موضوعی
محمد حسین قدیری ابیانه
آخرین نظرات

شنبه, ۸ مهر ۱۳۹۶، ۰۹:۲۷ ق.ظ

۰

معجزه ایمان و ایثار در کنار تکنولوژی

شنبه, ۸ مهر ۱۳۹۶، ۰۹:۲۷ ق.ظ

کارشناس مسائل استراتژیک در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری مطرح کرد؛

معجزه ایمان و ایثار در کنار تکنولوژی

کارشناس مسائل استراتژیک گفت: طبیعتاً میزان و تعداد سلاح های که ایران در اختیار دارد قابل مقایسه با تکنولوژی و سلاح های آمریکایی نیست، اما این ایمان و ایثار است که در کنار پیشرفت های تکنولوژی باعث شده حتی قدرتمندترین کشورها جرأت تعرض به خاک این کشور را نداشته باشند.

دکتر محمد حسن قدیری ابیانه در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری در پاسخ به این سوال که:

👈❓پیشرفت های تکنولوژیک ایران در علوم نظامی تا چه اندازه قدرت بازدارندگی دارد؟

گفت: هرپیشرفتی که ما در تکنولوژی از جمله تکنولوژی نظامی به دست می آوریم زمینه را برای پیشرفت های بیشتر فراهم می کند.

وی افزود: مثلاً توانایی ایران در به سلامت نشاندنRQ170(هواپیمای بدون سرنشین پیشرفته آمریکایی ) دسترسی کشور را به پیشرفت تکنولوژی نظامی هوایی فراهم کرد به نحوی که ایران توانست مشابه آن را بسازد، این تکنولوژی به ما برای رسیدن به پیشرفت های بیشتر کمک کرد.

کارشناس مسائل استراتژیک تصریح کرد: یک زمانی ایران گلوله های تفنگش را باید از خارج وارد می کرد حتی برای ناوهای و کشتی های تجاری نیاز به کاپیتان ها و ملوانان خارجی داشت اما امروز ایران وارد عرصه ای شده که هواپیما و هلی‌کوپتر ، زیر دریایی و ناوهای جنگی، پهبادهای پیشرفته و موشک های دور برد و نقطه زن تا مرز ۲۰۰۰کیلومتر می سازد، و توانایی این را دارد که ناوهای هواپیمابر آمریکایی را غرق کند و بسیاری دستاوردهای دیگر در این زمینه کسب کرده است.

راهبرد ایران؛ راهبرد دفاعی و بازدارندگی

 
وی با بیان اینکه راهبرد ایران، راهبرد دفاعی و بازدارندگی است افزود: در عین حال سیاست ایران این است که اگر کسی به خودش جرأت داد و به کشور تعرض و تجاوز کرد به شدت آن را مجازات و از کرده خودش پیشمان کند و این را به درس عبرتی تبدیل که دیگران به خودشان اجازه ندهند به فکر تجاوز به خاک کشور باشند.

قدیری ابیانه ابراز داشت: طبیعتاً در این راستا تکنولوژی از اهمیت بالایی برخوردار است اما به تنهایی کافی نیست، آنچه که باعث شده حزب‌الله بتواند در مقابل تجهیزات فوق‌پیشرفته اسرائیل مقاومت کند و ارتش اسرائیل را به شکست بکشاند درحالی که حزب الله سلاح های پیشرفته در اختیار ندارد، ایمان و ایثارگری این نیروهاست. اگر این ایمان و ایثار نبود با آن تکنولوژی نمی توانستند توطئه های ارتش اسرائیل را خنثی کنند و شکست دهند.

 
به وجود آمدن معجزه با وجود ایمان و ایثار در کنار تکنولوژی

این کارشناس مسائل استراتژیک ایمان و ایثار در کنار پیشرفت تکنولوژی را باعث به وجود آمدن معجزه دانست و افزود: طبیعتاً میزان و تعداد سلاح های که ایران در اختیار دارد قابل مقایسه با تکنولوژی و سلاح های آمریکایی نیست، اما این ایمان و ایثار است که در کنار پیشرفت های تکنولوژی باعث شده حتی قدرتمندترین کشورها جرأت تعرض به خاک این کشور را نداشته باشند.

 

 ✅کشته شدن 20 هزار آمریکایی طبق پیش بینی پژوهشگاه‌های نظامی

وی اذعان کرد: پژوهشگاه‌های نظامی آمریکا پیش بینی کردند که اگر آمریکا به ایران حمله کند در روز اول جنگ تمام ناوگان هایش در منطقه غرق خواهد شد و ۲۰ هزار آمریکایی کشته می شوند، این توان به دلیل پیشرفت تکنولوژی و ایمان و جان فشانی نیروهای ما با آمادگی برای مقابله با هر متجاوزی است، غربی ها تلاش میکنند تکنولوژی و ایمان مردم را به وسیله تحریم، ایجاد توطئه و کارهای فرهنگی تضعیف کنند و جلوی پیشرفت نظامی ما را بگیرند چون اگر ایمان نباشد ایثار هم نخواهد بود.
 

کارشناس مسائل استراتژیک اظهار داشت: از لحاظ تکنولوژیکی، نمایش موشکی خرمشهر با برد ۲۰۰۰ کیلومتر و از نظر ایمانی و ایثار با شهادت محسن حججی‌ها مشخص شد توطئه های دشمنان به شکست منجر شده است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مذاکره با قدرتها تا چه حد مفید و سازنده است؟ بیان داشت : ما باید ماهیت و اهداف دشمن را بشناسیم و بدانیم دنبال چه چیزی هستند، اگر کسی فکر می کند با نفس مذاکره می تواند آمریکا را از دشمنی بازدارد دچار اشتباه استراتژیک شده و در مراحل بعدی مذاکره فریب خواهد خورد.
 

قدیری ابیانه با بیان اینکه آمریکا یک قدرت رو به افول است اظهار کرد: با آمدن ترامپ روند این افول تسریع پیدا کرده و جهان از تک قطبی به سمت چند قطبی پیش می رود اما آمریکا مایل است موقعیت خود را حفظ کند این در حالی است که نه دلارش دیگر فقط واحد پول تجارت بین المللی است و نه اقتصادش حرف اول را در دنیا می زند.

بدهی ۲۰ هزار میلیارد دلاری آمریکا

وی یادآور شد: امروزه دولت آمریکا بدهی آن به بیش از ۲۰ هزار میلیارد دلار رسیده یعنی به اندازه ۵ قرن تولید نفت ایران که سالی ۲ هزار میلیارد دلار به این بدهی اضافه که چیزی به اندازه ۵۰ سال تولید نفت کشور ایران می شود.

 
این کارشناس مسائل استراتژیک عنوان کرد: در طی دوهفته گذشته مطابق ساعت الکترونیکی و اینترنتی آمریکا، ۱۷۰ میلیارد دلار به بدهی آمریکا افزوده شده است که این خود چند برابر در آمد سالیانه نفت کشور ایران است.

 
ایران رهبر طبیعی قطب اسلامی در جهان

وی ادامه داد: قطب‌های جدید رو به شکل گیری است. اروپا با اتحادش می خواهد به جای پیروی از آمریکا مستقل باشد ، رفتارهای ترامپ این روند را تشدید می کند، هند، چین، ژاپن و روسیه قطب های رو به قدرت گیری هستند، در آمریکای لاتین(برزیل)، در آفریقا(افریقای جنوبی) و جهان اسلام‌ هم در مسیر شکل گیری قطب اسلامی هستند و به اذعان استراتژیست های دوست و دشمن ایران رهبر طبیعی این قطب بزرگ اسلامی است.

 
تصاحب بر منابع نفتی خاورمیانه؛ تنها راه آمریکا برای حفظ منافع خود

قدیری ابیانه تصریح کرد: تنها راهی که برای آمریکا وجود دارد و برای اینکه بتواند موقعیت خودش را حفظ کند تسلط بر منابع نفتی خاورمیانه ، دریای خزر ،آفریقا و بخشی از آمریکای لاتین است، اگر آمریکا بر این منابع حاکم شود بقیه قطب های قدرت مجبورند در مقابل او کرنش کنند و آن موقع نه تنها افول نمی کند بلکه موقعیتش بهبود هم میابد.

 
وی بیان کرد: آیا آمریکا حاضر می شود برای مذاکره با مقامات کشور ما دست از این خواسته اش بردارد؟ بعضی ها فکر می کردند اگر ایرانی ها بنشینند با آمریکا ها مذاکره کنند، لبخند بزنند و شعار مرگ بر آمریکا نگویند و با احترام با آنها رفتار کنند می شود آنها را سر عقل آورد و به تعامل با آمریکا دست یافت.

 
مذاکره فریبکاری بود

 
این کارشناس گفت: مذاکراتی که منجر به برجام شد نشان داد که اینها خواب و خیالی بیش نیست، آمریکایی ها نه زمان اوباما و نه ترامپ از تحریم چیزی کم نکردند و حتی به وعدهایشان هم عمل نکردند و اصلاً مذاکره برای فریب کاری بود، اما یک فایده ای داشت این که حتی مذاکره، لبخند و تعامل نمی تواند آمریکا را از اهداف شیطانی خودش دور کند.

وی اذعان داشت: نرمش قهرمانانه ای که رهبر معظم انقلاب فرمودند برای همه روشن شد که آمریکا قابل اعتماد نیست، و امروز این حرفی نیست که بعضی دلواپسان و اصولگرایان بزنند ، کسانی که در گذشته تصور می کردند می شود با آمریکا وارد تعامل شد آنها همین مطلب را بیان می کنند که آمریکا قابل اعتماد نیست و خود این موضوع به اینکه همگان درک درستی از وضعیت داشته باشیم کمک می کند.

برجام رخنه خطرناکی برای بازدید از مراکز نظامی

 
قدیری ابیانه ابراز داشت: در برجام یک رخنه خطرناک وجود دارد که بازید از مراکز نظامی در آن بیان شده ، اگر آنها مشکوک شدند به اینکه فلان مرکز نظامی ایران دنبال سلاح هسته ای است باید با طی مراحلی اجازه بازدید داشته باشند که متاسفانه یکی از اشکالات برجام و راه نفوذ است.

 

وی تاکید کرد: برای اینکه مشکوک بشوند یا جلوه بدهند لازم نیست دلیلی ارائه بکنند البته مقام معظم رهبری اعلام کردند اجازه این کار را نخواهیم داد، مذاکره کنندگان هم اینگونه بیان کردند که برجام شامل بازدید از مراکز نظامی نیست ولی واقعیت این است که در برجام چنین رخنه ای وجود دارد. کافیست که فلان سازمان منافقین ادعا کنند در فلان مراکز نظامی کار هسته ای می شود و یا روزنامه و رسانه ای بنویسد فلان مکان مشکوک است.

 

این کارشناس اظهار کرد:از همین رخنه در برجام، و مخالفت طبیعی ایران با بازدید از مراکز نظامی، آمریکایی‌ها تلاش می کنند برای زیر سوال بردن برجام و متهم کردن ایران به نقص آن سوء‌استفاده کنند، قبلاً اوباما اعلام کرده بود که این بازدیدها به ما کمک خواهد کرد تا اطلاعاتی دریافت شود تا اگر فردا روزی جنگی با ایران در گرفت اهداف را بهتر انتخاب کنیم.

 

وی در ادامه افزود: قصد آمریکا از بازدید مراکز نظامی این نیست که بخواهد بداند ایران سلاح هسته ای تولید می کند یا نه بلکه می خواهد اطلاعات کافی از مراکز داشته باشد تا در اینده از آن جهت بمباران و تخریب استفاده کند. آنها می‌دانند که ما به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم.

 

قدیری ابیانه در پایان با بیان اینکه رییس آژانس انرژی اتمی تایید کرده که برجام بازید از مراکز نظامی را شامل می شود اما در حال حاضر با آن موافقت نکردند خاطر نشان کرد: گفتند دلیلی برای بازدید وجود ندارد چون می دانند ایران اجازه بازدید را نخواهد داد و آمریکا همین را برای عمل نکردن به تعهداتش در برجام بهانه می کند.

انتهای پیام/سیده زینب حیدری

زمان انتشار: شنبه ۸ مهر 
www.stnews.ir/content/news/37295/

۹۶/۰۷/۰۸

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">